Pes Dedirten Dolandırıcılık! Çırağan Sarayı'nda evlilik teklifi, lüks yatta eğlence!

Pes Dedirten Dolandırıcılık! Çırağan Sarayı'nda evlilik teklifi, lüks yatta eğlence!

Pes Dedirten Dolandırıcılık! Çırağan Sarayı'nda evlilik teklifi, lüks yatta eğlence!

Yalova’da ortaya çıkan bir çetenin; vatandaşları mülklerini yabancı yatırımcılara yüksek fiyattan satacakları vaadi ile dolandırdığı ortaya çıkarıldı. Çetenin vatandaşları dolandırarak sağladıkları haksız kazanç ile çalışanların motivasyonunu arttırmak için lüks yatlarda eğlenceler tertip ettikleri de gün yüzüne çıkarıldı! Vatandaşları tam 9 milyon lira dolandıran ve gününü gün eden o çete, polisin titiz operasyonu ile yakalandı.

Yalova'da bir çete; devre mülklerini yabancılara yüksek fiyatlarda satacakları vaadiyle vatandaşları tam 9 milyon lira dolandırdı! Bu da yetmezmiş gibi çetenin liderinin lüks yaşamı da görenlere pes dedirtti! Yalova Cumhuriyet Başsavcılığı ile İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi’nin ortak operasyonunda devre mülk dolandırıcılarına 2 aylık teknik takip sonucunda yakayı ele verdi. 25 ekip ile düzenlenen operasyonda, “Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurma, Nitelikli Dolandırıcılık, 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet ve Kişisel Verilerin Hukuka Aykırı Olarak Ele Geçirmek” 26 şüpheli gözaltına alındı. Vatandaşları dolandırarak yaptığı vurgun ile lüks bir yaşam süren çete lideri R.T’nin de aralarında bulunduğu şüpheliler Yalova Adliyesi’ne sevk edildi.

Yapılan operasyon ile tutuklular arasında yer alan ve lüks yaşantısı ile pes dedirten çete lideri R.T’nin de dolandırıcılık sayesinde kazandığı paralar ile gününü gün ettiği görüntüler gün yüzüne çıkarıldı! Dolandırdığı paralar ile kız arkadaşını helikopterle Yalova’dan alarak İstanbul’a götürdüğü ve Çırağan Sarayı’nda evlilik teklifi yaptığı görüntüler ortaya çıkarılan ve pes dedirten çete lideri R.T’nin dolandırdığı 64 mağdura da ulaşıldı.

Bu suç örgütü tarafından Türkiye’nin birçok ilinde dolandırılan yüzlerce mağdurun bulunduğu ifade edilirken mağdurların genelde emekli ve yaşlı insanlar olduğu da belirtilmektedir. Çeteye yönelik olarak yapılan operasyonda 26 kişinin ev ve işyerleri aranmış ve bu aramalar sonucunda cep telefonu, simkart, flash bellek, hafıza kart, laptop, tablet, pos makinası gibi eşyaların yanında mağdurlara ait çok sayıda tapu senedi, ikiz sözleşme, noter belgeleri ve evraklar, 6 tabanca ve av tüfeği de ele geçirildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.