Seçim öncesi asgari ücrete ara zam gelir mi?

Seçim öncesi asgari ücrete ara zam gelir mi?

Seçim öncesi asgari ücrete ara zam gelir mi?

Asgari ücret zam oranı yılbaşında gerçekleştirilen Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantıları sonrasında netlik kazanmıştı. Peki, geçtiğimiz yıl olduğu gibi 2023 asgari ücret temmuz zammı olur mu? Asgari ücrete ara zam olacak mı?

Asgari ücret olası zammı için gözler önümüzdeki günlerde yapılacak yeni açıklamalarda olacak. Yılbaşında gerçekleştirilen görüşmeler sonrasında 2023 yılı asgari ücret zam oranı yüzde 54.5 olarak açıklanmış ve asgari ücret 8506 TL’ye yükselmişti. Peki, temmuz ayında yeni bir ara zam gerçekleşecek mi, geçtiğimiz günlerde konuya ilişkin hangi açıklamalar yapıldı?

ASGARİ ÜCRETE ARA ZAM OLACAK MI?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin “2023 asgari ücret temmuz zammı olur mu?” sorusuna “Bir zam beklemiyorum. Olağanüstü bir durum olursa düşünülebilir. Asgari ücrete ara zam gelmeyecektir. Enflasyonun yüzde 20'lere gerilere düştüğü bir ortam var" açıklamasını yapmıştı. Bu kapsamda yeni bir açıklamama gelmemesi halinde asgari ücrete ara zam beklenmiyor.

Kaynak:Cnnturk.com.tr

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.