Seçim Sandık Görev Başvuru Ne Zaman Yapılacak? Seçim Sandık Görev Başvuruları Başladı mı?

Seçim Sandık Görev Başvuru Ne Zaman Yapılacak? Seçim Sandık Görev Başvuruları Başladı mı?

Seçim Sandık Görev Başvuru Ne Zaman Yapılacak? Seçim Sandık Görev Başvuruları Başladı mı?

Seçime yaklaşıyor! Sandık görevleri ne zaman verilecek? Seçimde görev alacaklar merakla bekliyor. Büyük gün yaklaşırken sandıkların başında yer almak isteyen vatandaşlar sandık görev başvurularını araştırıyor. Sandık görevlisi başvuruları başladı mı? Sandık görevi başvuruları ne zaman yapılacak?

Son zamanlarda fazlasıyla gündemi meşgul eden seçimler için geri sayım başladı. 14 Mayıs 2023 Pazar günü 28.Dönem milletvekili ve Cumhurbaşkanı seçimi gerçekleşecek. Milyonlarca seçmen Türkiye Cumhuriyeti’nin 100.yılında heyecanla sandığa gidecek. Tüm ülke vatandaşlarının merakla beklediği seçimler için görev almak isteyenler ikametgâh adreslerine göre seçim yapacaklar. Seçim kurullarına başvuru yaparak görev almak istediklerini belirtecekler. Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından Sandık Kurulu Görevlisi olanlar belirlenecek.

Sandık Görevlisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mayıs ayında gerçekleşecek seçimlerde görev alabilmek için ilçe seçim kurullarına başvuru yapılması gerekir. Başvurular için ilçe seçim kurulları tarafından duyuru yapılır. Sonrasında ise görev almak isteyen vatandaşlar başvuruda bulunabilir.

Sandık kurulu görevlileri YSK tarafından devlet kurumlarında görev yapan memurlardan seçilir. Sandık görevlileri ise seçime katılacak olan partiler tarafından Yüksek Seçim Kurulu’na bildirilir. Sandık görevlisi başvurusu için form doldurulması gerekir. İnternet üzerinden başvuru yapılmaz.

Başvurusu kabul edilenlerin YSK tarafından belirtilen eğitimlere katılması gerekebilir.

Sandık Görevlisi Başvuruları Ne Zaman?

Seçim gündemi fazlasıyla meşgul etse de sandık görevlisi başvurularının ne zaman başlayacağı henüz belirlenmedi. Başvurular için ilçe seçim kurullarının duyurularının takip edilmesi gerekiyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.