1 Eylülde Atanan Öğretmenlerin Kararnameleri Bu Tarihte Gönderilecek

1 Eylülde Atanan Öğretmenlerin Kararnameleri Bu Tarihte Gönderilecek

1 Eylülde Atanan Öğretmenlerin Kararnameleri Bu Tarihte Gönderilecek

ilindiği üzere 20 bin öğretmenin ataması geçtiğimiz hafta Bakan Ziya Selçuk'un da katılımıyla törenle gerçekleştirildi. 1 Eylül tarihinde atamaları yapılan öğretmenler göreve başlayacakları tarihi merak ediyor. Koronavirüs-pandemi döneminde yapılan ilk öğretmen atamasında 20 bin sözleşmeli öğretmen atanmıştı. O öğretmenler 18 Mart tarihinde atanmıştı fakat okulların uzaktan eğitime geçmesiyle öğretmenlerin göreve başlama tarihleri ertelenmişti. 22 Haziran'dan itibaren kararnameleri gönderilen öğretmenler Haziran sonu ile görev başı yapmıştı.

1 Eylül tarihinde öğretmen atamaları gerçekleştirilen 20 bin sözleşmeli öğretmen de aynı mağduriyeti yaşama korkusu yaşıyor. Bu konuda Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerinden müjdeli haberler bekleyen öğretmen adayları, kararnamelerin illere gönderilerek göreve başlama işlemlerinin tamamlanmasını talep ediyor. Bu durumda mebpersonel.com olarak biz de bu konunun takipçisi olarak daha önceki haberimizde 20 bin sözleşmeli öğretmenin Eylül sonu itibariyle göreve başlayacaklarını, kararnamelerinin Eylül sonundan itibaren gönderileceğini duyurmuştuk. Bu konuda sosyal medya öğretmen atamaları platformlarında paylaşılan bir gönderi bu haberimizi doğrular nitelikte. 

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran'a öğretmen atamaları kararnamelerinin ne zaman gönderileceğini soran bir öğretmen adayına Bakan Yardımcısı Safran şu cevabı verdi. Bakan Safran, kararnamelerin Eylül sonu gönderileceğini söyledi. İşte o soru ve cevap.:

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.