18 Martta Atanan 20 Bin Öğretmenin Göreve Başlamaması…

18 Martta Atanan 20 Bin Öğretmenin Göreve Başlamaması…

18 Mart 2020 tarihinde atanan 20 bin öğretmen ve maddi hesaplar…

Milli Eğitim Bakanlığı, 18 Mart 2020 tarihinde 20 bin sözleşmeli öğretmenin atamasını gerçekleştirdi. Atanan öğretmenler, koronavirüs sebebiyle okulların kapalı olması dolayısıyla görevlerine başlayamadı.

 Süreç içerisinde bu öğretmenlerden özel okullarda veya farklı yerlerde çalışıp istifa edenler veya maddi olarak sıkıntı yaşayanlar, bakmakla sorumlu olduğu ailesi olanların haklı isyanlarını haftalarca duyduk.

 Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk da bu öğretmenlere hak verdi fakat okulların kapalı olmasından dolayı bir müddet sabretmelerini istedi.

 20 bin öğretmenin ısrarla göreve başlamak istemesi ve ısrarla göreve başlatılmamalarının altında maddi bir sebep var mı? sorusunun cevabına gelelim.

 Ataması yapılan 20 bin öğretmen göreve başlasaydı sadece maaş alacaktı ve ek ders ücreti alamayacaktı.

 20 Bin öğretmenin devlete aylık maliyeti yaklaşık 112 milyon Türk Lirası. 2 aydır göreve başlatılamayan öğretmenler için 225 milyon liralık kaynak devletin kasasında kaldı.

 İlgili öğretmenlerin göreve başlamadığı her gün yaklaşık 3 milyon 750 bin Türk Lirası devletin kasasında kalıyor.

 Sebep maddiyat mı?

 Yorum sizin…

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

4 Yorum