18 Mart'ta atanan Öğretmenler için kararnameler hazırlanıyor

18 Mart'ta atanan Öğretmenler için kararnameler hazırlanıyor

18 Mart tarihinden beri kararname bekleyen 20 bin öğretmen ataması hakkında önemli bir gelişme yaşandı.

18 Mart tarihinde 20 bin öğretmen ataması yapılmıştı fakat Covid-19 salgını nedeniyle okullara ara verilenmesinden ötürü 20 bin öğretmen göreve başlayamamıştı. Bu konuda mağduriyetlerini her platformda dile getiren ve her defasında okullar açılamadan kararnamelerin gönderilemeyeceği ifade edildi.

Özel okulda çalışanlar, ücretli olarak çalışanlar, birçok atanan öğretmen tüm hazırlıklarını 18 MART 2020 tarihine göre yaptıkları için bu süre içinde çalışamadılar.

Okulların ne zaman açılacağı konusunda kesin bir tarih olmadığı için şuana kadar en kötü ihtimal olarak Eylül ayında göreve başlatılmamaları yönünde bir fikir vardı.

Fakat bugün bu konuda önemli bir gelişme yaşandı.

18 Mart tarihinde atanan 20 bin öğretmeni, 8 Haziran tarihinde kararnamelerin illere gönderileceği bilgisinin doğru olup olmadığı soru olarak Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu’ya soruldu.

 Personel Genel Müdürü Hamza AYDOĞDU konu hakkında talimat aldıklarını ve çalışmaya başladıklarını ifade etti.

Bu gelişmeler sonra 18 MART 2020 tarihinde atanan 20 bin öğretmen için çalışmaların başladığı ve kısa bir süre içinde kararnamelerin illere gönderilip göreve başlamaları bekleniyor.

Öğretmenler için tüm haberleri sitemizden takip edebilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

10 Yorum