18 Martta Atanan Öğretmenlere Seminer Mi Verilecek?

18 Martta Atanan Öğretmenlere Seminer Mi Verilecek?

18 Martta Atanan 20 Bin Öğretmen Haziran Ayında Seminer Alacak mı?

18 Martta ataması gerçekleştirilen ancak tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisi sebebiyle uzun bir süre kararnameleri verilmeyen 20 bin öğretmene müjdeyi MEB vermiş ve kararnamelerin 22 Haziranda verileceği açıklanmıştı.

Haftalardır kararnamelerinin ne zaman verileceğini merakla bekleyen 20 bin öğretmene müjde verildikten sonra yeni bir konu gündeme geldi. Öğretmenlerin Haziran ayı seminerlerinin yeni atanan 20 bin öğretmenin de alacağı söylentisi kafaları karıştırdı.

Nisan ayı seminerinin pandemiden dolayı okullar kapalı olduğundan yapılmamıştı. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın okulların Eylül’e kadar kapalı kalacağını açıklaması üzerine Haziran ayı seminerinin okullarda yüz yüze alınmayacağı kesinleşmişti. 

Haziran ayı seminerlerinin uzaktan eğitim şeklinde alınıp alınmayacağı ise merak konusu. Henüz netlik kazanmayan bu durum yeni atanan 20 bin öğretmenin de ilgisini çekmiş durumda. Ancak kararnamelerin 22 Haziranda verilecek olması ve o haftanın evrak teslim haftası olarak geçeceği bilindiğinden seminerlerin yeni atanan 20 bin öğretmen tarafından alınmayacağı yüksek bir ihtimal olarak gözüküyor. Bu konuda MEB ya da ilçe MEM’lerin bir açıklama yapması bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.