Ek Öğretmen Ataması Ne Zaman Yapılır?

Ek Öğretmen Ataması Ne Zaman Yapılır?

MEB 2020-2021 eğitim öğretim süreci başlamadan acilen ek öğretmen ataması yapmalıdır.

Milli Eğitim Bakanlığı atama bekleyen 2019 KPSS puanlı adayların mağduriyetine kulak vermeli, acilen ek öğretmen ataması yaparak mağduriyeti giderici çalışmalar yapmalıdır. Neredeyse her gün sosyal medyada gündeme gelen 2019 KPSS puanlı adaylara destek büyüyor. Karma öğretmen atamalarının mağduru olduklarını iddia eden öğretmen adayları, sadece 2019 KPSS puanlarına  yönelik ek 20 bin öğretmen atamasını Bakan Ziya Selçuk'tan talep ediyor.

Bu konuda Anadolu Eğitim Sen Genel Başkanı Alper Öğretici de öğretmenlerin talebine kayıtsız kalmayarak destek verdi.:

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ, salgın nedeniyle daha da artacak olan öğretmen açığının ücretli öğretmenler eliyle değil yeni öğretmen atamaları ile kapatılması gerektiğini belirtti.  


 
Eğitim-öğretim yılı açılış tarihi yaklaştıkça iller mevcut olan öğretmen açığını kapatmak için ücretli öğretmenlik başvuruları almaya başladı. 450 binin üzerinde atama bekleyen öğretmen var iken boş normlara atama yapılmaması ve ihtiyacın ücretli öğretmenler eliyle giderilmesi kabul edilemez.
Bazı il ve ilçelerde ücretli öğretmen olarak görevlendirilenlerin büyük bir kısmının eğitim fakültesi mezunu olmadığı bilinmektedir. Geçmiş yıllarda olduğu gibi Büyük ve Küçükbaş Hayvanlar mezununun Sınıf Öğretmeni, Harita ve Tapu Kadastro mezununun Okul Öncesi Öğretmeni, Lojistik mezununun Sosyal Bilgiler Öğretmeni, İşletme mezununun Beden Eğitimi Öğretmeni olarak sınıflara girmesini istemiyoruz.

Salgın nedeniyle seyreltilmiş sınıflarda daha da artacağını düşündüğümüz öğretmen ihtiyacı için yeni öğretmen atamaları yapılmalı ücretli öğretmenlik son bulmalıdır. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.