İl dışı atamada farklı illere atanan öğretmen eşlerin yapması gerekenler

İl dışı atamada farklı illere atanan öğretmen eşlerin yapması gerekenler

2017 il dışı atama sonuçları açıklandıktan sonra öğretmen eşlerden tayinleri başka illere çıkanlar hakkında sosyal medyada çok farklı yorumlar okudum. Tayinleri farklı illere çıkan eşlerin il dışı atama durumları hakkında bilgilendirme yapmak istiyorum. İl dışı atamada farklı illere atanan öğretmenlerin eş durumu.

İl dışı atamada farklı illere atanan öğretmen eşlerin yapması gerekenler

MEB personelleri öğretmenlerin haziran ayı il dışı atama başvuruları dün sonuçlandı. İl dışı atamaya yeteri kadar kontenjan açılmaması yıllardır doğuda çakılı olan başta sınıf öğretmenlerini yine hüsrana uğrattı. İkinci il dışı atama yapılır mı yapılmaz mı bilemiyorum ancak en azından il dışı atamalara İl Milli Eğitim Müdürlükleri tüm norm kontenjanlarını açmalıdırlar.İL DIŞI ATAMA SONUCU FARKLI İLLERE ATANANLAR

Bir önceki yazımda il dışı atama iptal işlemi hakkında detaylı bilgi vermeye çalıştım. Ancak karı koca öğretmen olan eşlerin durumlarını farklı başlıklar halinde kaleme almak istedim. İl dışı atamalarda farklı illere atanan öğretmenlerin yapması gereken işlemlere bu yazımda, il dışı atamada aynı ilin farklı ilçelerine atanan öğretmen eşlerin yapması gereken hususları da diğer yazımda sizlerle paylaşmaya çalışacağım.


İl dışı tayinlerde farklı illere ataması çıkan öğretmen eşlerin yapması gerekenler;

2017 il dışı atama kılavuzu içerisinde yer alan bu hususu açıklayan madde;

18- Yer değiştirme sonucu farklı illere atanan öğretmen eşlerden görev yerlerinden ayrılmadan atamasını iptal ettirenler, mazerete bağlı yer değiştirme döneminde eşlerinin bulunduğu il’e ... yer değiştirme başvurusunda bulunabilecektir.Örnek verelim. Van'ın Erciş ilçesi Ulupamir köyünde çalışan karı koca bir çift 2017 il dışı atama sonucu birisi Bolu Merkeze diğeri de Kastamonu'nun Araç ilçesine atansın. Öğretmenlerden birisi bu atamayı iptal ettirebilir. Örneğin Bolu'ya atanan öğretmen atamasını iptal ettirebilir. İl dışı atamasını iptal ettirmek için aşağıdaki dilekçeyi okuluna vermesi yeterlidir. Atamasını iptal ettirmek isteyen öğretmen ilişik kesmeyecek.


Öğretmen eşlerden birisinin iptal ettirmesi durumunda il dışı atama iptal dilekçe örneği İNDİR

İl dışı atamasını iptal ettiren öğretmen, Ağustos 2017 eş durumu atamasında eşinin olduğu ile il dışı eş durumu atama başvurusu yapacak. Örnekten hareket edersem Bolu'ya atanan ve atamasını iptal ettiren öğretmen, Kastamonu'ya atanan eşinin yanına Ağustos ayında eş durumu başvurusunda bulunacak.


Arif Muzaffer KUL
Öğretmen
[haber id="18574"]
[haber id="18550"]
[haber id="18564"]

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

2 Yorum