İl dışı atamadan il içi atama başvurusu nasıl yapılır?

İl dışı atamadan il içi atama başvurusu nasıl yapılır?

İl dışı atamadan il içi atama başvurusu nasıl yapılır? Öğretmenlerin il dışı atama yer değiştirme başvurusunda il içi isteğe bağlı yer değişikliği atama başvurusu yapmak mümkün. Her yıl il içi atamalar il dışı atamalardan önce yapılmaktadır. İl içinden sonra il dışı atama yapmak aynı atama dönemde mümkün değilken, il dışından il içi yapmak ise öğretmenler için önemli bir yer değiştirme hakkıdır. 2018 yılı il içi atamalar sona erdi. İl içinde tercihlerine atanamayan öğretmen il dışı atamadan il içinde tekra

İl dışı atamadan il içi atama başvurusu nasıl yapılır? Öğretmenlerin il dışı atama yer değiştirme başvurusunda il içi isteğe bağlı yer değişikliği atama başvurusu yapmak mümkün.

Her yıl il içi atamalar il dışı atamalardan önce yapılmaktadır. İl içinden sonra il dışı atama yapmak aynı atama dönemde mümkün değilken, il dışından il içi yapmak ise öğretmenler için önemli bir yer değiştirme hakkıdır. 2018 yılı il içi atamalar sona erdi. İl içinde tercihlerine atanamayan öğretmen il dışı atamadan il içinde tekrar başvuru yapabilir ve boş kontenjanlara atanma şansı yakalayabilir. Ancak her öğretmen il dışından il içi isteyemez, bunun için belirli bir madde MEB tarafından belirtilmiştir.

İL DIŞINDAN İL İÇİ İSTEME


İl dışından il içi atama nasıl yapılır? İl dışı atama istemek için aynı ilde 3 yıl şartı, isteğe bağlı il içi atama içinse aynı okulda 3 yıl çalışma şartı bulunmaktadır. İl dışı atama başvurusundan il içi atama isteyebilmek için zorunlu çalışma yükümlüsü olma şartı vardır. Zorunlu çalışması bitmiş, zorunlu çalışma yükümlülüğünden muaf öğretmenler il dışından il içi atama isteyemezler. Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından bu konuda il dışı atama kılavuzunda yer verdiği madde;
Dördüncü, beşinci ve altıncı hizmet alanlarında görevli zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenlerden 30 Eylül 2018 tarihi itibarıyla bulundukları ilde 3 yılını dolduranlar iller arasında, bulundukları eğitim kurumunda 3 yılını dolduranlar ise il içinde zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanlarına yer değiştirme isteğinde bulunabilecektir.

İl dışından il içi yer değişikliği başvurusu;

öğretmenlerin il dışı atamadan il içi atama istemesi İl dışından il içi atama

Öncelikle burada 30 Eylül 2018 tarihinin değiştirildiğini ve 31 Ekim 2018 yapıldığı hatırlatalım. Buna göre dördüncü, beşinci ve altıncı hizmet alanlarından birinde çalışan öğretmen zorunlu çalışma yükümlüsü ise ve okulunda 3 yılını doldurduysa il dışından il içi tayin isteyebilir. Normal il içi atamalarda zaten aynı okulda 3 yıl çalışma şartı bulunuyor, il dışından il içinde de bu şart var, ayrıca zorunlu çalışma yükümlüsü olmak ve okulun hizmet alanı önem kazanıyor.

Arif Muzaffer KUL

[haber id="18512"]
[haber id="30646"]
[haber id="30648"]
[haber id="19807"]
[haber id="20642"]
[haber id="30080"]

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

13 Yorum