İl içi veya il dışı atama ile giden öğretmenler özür grubundan dönebilecek

İl içi veya il dışı atama ile giden öğretmenler özür grubundan dönebilecek

Milli Eğitim Bakanlığı yayınladığı özür grubu atama kılavuzunda önceki senelerde yer alan kısıtlama maddesine yer vermedi.


İl içi veya il dışı atama ile giden öğretmenler özür grubundan dönebilecek


İl içi ve il dışı atama ile atanan öğretmenler özür grubundan tekrar eski görev yerlerine dönebilecekler. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan 2019 yılı Ağustos dönemi özür grubu atama kılavuzu içerisinde önceki yıllarda yer verilen kısıtlama kaldırıldı.


ESKİ GÖREV YERİNE DÖNÜŞ


Önceki yıllarda MEB Personel Genel Müdürlüğü tarafından özür grubu atama kılavuzunda yer verilen kısıtlama bu seneki kılavuza eklenmedi. Bu da öğretmenlerin kısıtlamayla karşılaşmayacağı anlamına gelmektedir. Örneğin il içi isteğe bağlı yer değiştirme ile A ilçesinden B ilçesine giden bir öğretmen Ağustos özür grubunda tekrar A ilçesine gidemiyordu. Veya C ilinden D iline iller arası yer değiştirme ile tayin olan bir öğretmen Ağustos dönemi özür grubunda C iline dönemiyordu. İKGM tarafından ilk atama döneminde eski görev yerine dönüşe izin verilmiyor sonraki özür grubundan tayinle eski yere dönüşe izin veriliyordu.


MEB KILAVUZDAN KALDIRDI


Bu madde neydi? ogretmenlericin.com olarak ilgili maddeyi hatırlatalım;


MEB özür grubu atama kılavuzu Özür grubu

2017 yılı Ağustos dönemi özür grubu atama kılavuzu içerisindeki hüküm;14- 2017 yılı yer değiştirme döneminde il içinde veya iller arası yer değiştiren öğretmenler sonradan mazereti oluşanlar hariç ayrıldıkları il veya ilçeye mazeret durumuna bağlı olarak yer değiştirme isteğinde bulunamayacaktır.2018 yılı Ağustos dönemi özür grubu atama kılavuzu içerisindeki hüküm;12- 2018 yılı yer değiştirme döneminde il içinde veya iller arası yer değiştiren öğretmenler sonradan mazereti oluşanlar hariç ayrıldıkları il veya ilçeye mazeret durumuna bağlı olarak yer değiştirme isteğinde bulunamayacaktır.2019 Ağustos özür grubu kılavuzu içerisinde ise ilgili kısıtlama maddesi yer almadı.


Bu maddenin kılavuzda yer almaması son yıllardaki kısıtlamayı da kaldırdı diyebiliriz. Buna göre 2019 yılı iller arası yer değiştirmede veya il dışı atamada farklı yere atanan öğretmenler özür grubu şartlarını da taşımaları durumunda eski görev yerlerine dönebilecekler.
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

12 Yorum