Mayıs'ta il içi yapan öğretmene ikinci il dışı atama ekranı açılmadı

Mayıs'ta il içi yapan öğretmene ikinci il dışı atama ekranı açılmadı

MEB personel için ikinci il dışı atama başvuruları başladı. İl içi atama yapan öğretmenler ikinci il dışı atama başvurusu yapamıyorlar.

Mayıs'ta il içi yapan öğretmene ikinci il dışı atama ekranı açılmadı

Geçtiğimiz Mayıs ayında il içi atama yaparak il içi yer değiştiren öğretmenler, 2-8 Eylül tarihleri arasında yapılacak olan ikinci il dışı atama (ikinci iller arası isteğe bağlı yer değiştirme) başvurusu yapamamaktadır. MEBBİS başvuru ekranı öğretmenlere açılmadı.


2014 EMSAL TAŞIYOR


İl içi atama ile yer değiştiren öğretmen ikinci il dışına başvurabilir mi? haberimizde örneklerle açıklayarak, 2014 yılında il içi atama ile yer değiştiren öğretmenin ikinci il dışı atamaya başvurduğunu dile getirmiştik. MEB ikinci il dışı atama başvuruları başladığı ilk günlerde il içi atama ile yer değiştiren öğretmenlere bu hakkı vermemişti. Ancak başvuruların ilerleyen günlerinde illere gönderdiği yazıda il içi yapan öğretmenin ikinci il dışı yapma hakkı olduğunu belirtti.


İlgili yazı için TIKLAYINIZ


2016 YILI YER DEĞİŞTİRMELERİ


MEB personeli için bu yıl ikinci kez il içi atama ve il dışı atama başvuruları alınıyor. 2014 yılından farkı ise il içi atama ile il dışı atamanın aynı anda yapılıyor olması. 2014 yılında önce il içi atama yapılmış, sonra il dışı atama yapılmış, sonrasında ise önce ikinci il içi atama ve ikinci il dışı atama yapılmıştı. 2016 yılında ikinci il içi ve il dışı yer değiştirmenin aynı anda yapılıyor olması, Mayıs 2016'da il içi atama yapan öğretmenin ikinci il dışı atama başvurusu için engel olmamalıdır. MEBBİS atama başvuru ekranı il içi yer değiştiren öğretmenlere de açılmalıdır.


MEB'in 2014 yılında olduğu gibi başvurular bitmeden yazı yayımlayarak, il içi atama yapana il dışı atama başvuru hakkı verilmelidir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.