MEB ikinci il içi atama ve ikinci il dışı atama tarihlerini açıkladı

MEB ikinci il içi atama ve ikinci il dışı atama tarihlerini açıkladı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 30 Ağustos 2017 tarihinde akşam geç saatlerde yapılan basın açıklamasında öğretmenlere ikinci il dışı hakkı ve ikinci il içi hakkı verildiği belirtildi.

MEB ikinci il içi atama ve ikinci il dışı atama tarihlerini açıkladı

Mayıs 2017 il içi atama ve Haziran 2017 il dışı atamadan sonra Milli Eğitim Bakanlığı 2.il içi atama ve 2.il dışı atama için öğretmenlere tekrar hak tanıdı. 30 Ağustos Zafer Bayramında öğretmenlere ikinci il dışı atama hakkı ile ikinci il içi atama hakkı verildiği MEB tarafından açıklandı.İKİNCİ İL İÇİ VE İL DIŞI ATAMA

İl içi atamadan ve il dışı yer değiştirmeden atamaları yapılmayan bu durumdan dolayı mağduriyetlerini sık sık dile getiren öğretmenler için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından olumlu bir adım atıldı. MEB 30.08.2017 Çarşamba günü yaptığı basın açıklamasında öğretmenlerin mağduriyetlerini gidermek adına öğretmenlerin ikinci il içi ve iller arası yer değiştirme başvuruları 8 - 12 Eylül tarihleri arasında alınacaktır bilgisi verildi.DETAYLAR AÇIKLANACAK

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin ikinci il içi ataması ve ikinci il dışı ataması için başvuru tarihlerini belirtirken, ikinci il dışı atamaya kimlerin başvuru yapıp yapamayacağı, il içi atamaya kimlerin başvuracağı gibi soruların cevapları da birkaç gün içerisinde yayınlanacak olan kılavuzlarda ve duyurularda yer alacaktır.


MEB tarafından yapılan Basın Açıklaması;

İkinci İl Dışı Atama

İkinci il dışı atama kılavuzu duyurusu ile ikinci il içi atama duyurusu hakkında tüm detayları ogretmenlericin.com olarak bizden takip edebilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan bu duyuru ikinci il içi atama ve ikinci il dışı atama bekleyen öğretmenlerin Kurban Bayramı öncesinde morallerini yükseltti.
İKGM Açıklama
[haber id="20601"]
[haber id="20614"]
[haber id="20577"]
[haber id="20586"]

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

2 Yorum