Öğretmen Atamaları Konusunda Önemli Açıklama

Öğretmen Atamaları Konusunda Önemli Açıklama

2020 Öğretmen Atamaları Konusunda Önemli Açıklama

Sözleşmeli Öğretmenlerle İlgili Önemli Açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri arzu eden adaylar için, 2020 Ocak ayında kendilerine verilen sözlü sınav puanlarının geçerli olacağını açıkladı.

Milli Eğitim Bakanlığından sözleşmeli öğretmen alımı ile ilgili sözlü sınavlara yönelik oldukça önemli açıklamalar yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı isteyen aday öğretmenlerin, Ocak ayında aldıkları sözlü sınav puanlarının geçerli olabileceğini belirtti. Detaylar haberimizde...

Milli Eğitim Bakanlığı Tarafından Yapılan Açıklama
Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri tarafından “2020 Haziran Sözleşmeli Öğretmenliğe Başvuru ve Atama Duyurusu Kapsamında Başvuruda Bulunacak Adayların Dikkatine” başlıklı bir açıklama metni yayımlandı. Açıklamada, Ocak ayından bu yana küresel çapta, Mart ayından bu yana da ülkemizde kuvvetli bir şekilde etkisini gösteren korona virüs salgını sebebiyle 2020 Haziran Sözleşmeli Öğretmenliğe Başvuru ve Atama Dönemiyle kısıtlı olmak üzere, 2020 Ocak Dönemi Sözleşmeli Öğretmenliğe Başvuru ve Atama Duyurusu çerçevesinde başvuru yaparak sözlü sınava katılan ve bu dönemde atama işlemi gerçekleşmeyen adaylardan, 2020 Haziran Sözleşmeli Öğretmenliğe Başvuru ve Atama Duyurusu çerçevesinde de başvuru yapacak olanların; aynı Kamu Personeli Seçme Sınavı Puan türü ile başvuru yapmaları ve istemeleri halinde 2020 Ocak Dönemi Sözleşmeli Öğretmenliğe Başvuru ve Atama Duyurusu kapsamında halihazırda almış oldukları sözlü sınav puanlarının 2020 Haziran Sözleşmeli Öğretmenliğe Başvuru ve Atama Duyurusu çerçevesinde de geçerli sayılacağı belirtildi.
Bu sebeple 1-12 Haziran 2020 tarihleri arasında online sistem üzerinden alınacak ön başvuru safhasında koşulları uyan adayların bu konuya ilişkin tercihlerinin yine online sistem aracılığıyla alınacağının ve 2020 Ocak Dönemi Sözleşmeli Öğretmenliğe Başvuru ve Atama Duyurusu çerçevesinde almış oldukları halihazırdaki sözlü sınav puanlarının kullanılmasını isteyen adayların, sözlü sınava dahil olmadan geçerli sayılan önceki sözlü sınav puanları ile ülke genelindeki herhangi bir eğitim kurumunu tercih edebileceklerinin belirtildiği açıklama bu haberi bekleyen öğretmenler tarafından sevinçle karşılandı.

Öğretmenler İçin Olumlu Bir Haber
Ocak ayında sözleşmeli öğretmenlik için sözlü sınava giren ancak söz konusu atama döneminde ataması gerçekleştirilmeyen öğretmenlerin, Haziran ayındaki atama döneminde de Ocak ayında elde ettikleri sözlü puanı kullanabilecekleri hususunda Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri tarafından yapılan bu açıklamayı bahsi geçen mağduriyeti yaşayabilecek öğretmenler sevinçle karşıladı. Korona virüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında yüz yüze eğitim ve mülakat gibi hususlar sekteye uğrasa da atama örneğinde olduğu gibi Milli Eğitim Bakanlığı’nın iyi niyetle uyguladığı bu yenilikler, tüm eğitim camiası tarafından onay gördü.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.