Öğretmen Atamaları Takvimi Ne Zaman Açıklanacak?

Öğretmen Atamaları Takvimi Ne Zaman Açıklanacak?

MEB öğretmen atamaları süreci neden uzatıldı? 60 bin atama ile ilgili son gelişmeler..

2021 yılı öğretmen atamaları takvimi ikinci dönemin başlatılmasına rağmen henüz yayınlanmadı. Atama bekleyen öğretmenlerin bekleyişi sürüyor.60 bin atama talep eden öğretmenlerin facebok öğretmen atamaları gruplarında paylaşılan gönderileri sizler için haberimize ekliyoruz.


-Meb atama yapmıyor ama şuan vızır vızır ücretli öğretmen arıyor bundan haberiniz var mı!? Branşı farklı olan öğretmenleri arayıp başka bir branşın dersine girermisiniz diye soruyorlar..Hatta ingilizce öğretmeni bir hocamızı arayıp Almanca dersine, Fen bilimleri hocamızıda arayıp kimya,biyoloji,matematik derslerine girermisiniz diye sormuşlar.. Bu örnekler sadece bir kaçı..Çok fazla açık var 60 bin atama bile bu açığı asla kapatmaz ama ona bile naz yapıyorlar..

Şuan sürecin uzaması kesinlikle sayı ile alakalı değil..Okullar kapalı olduğu için süreç uzatılıyor..40 bin olsa çoktan açıklanırdı,20-30bin olur fazla olmaz vs diyenleride zerre ciddiye almayın.Bu senede en az 40 bin atama yapılacak..Umarım bu sayı daha da yüksek olur..Ayriyeten iki atama olursa yüksek, tek atama olursa düşük atama olur diye de birşey yok..Tek atama ve yüksek atama yapılacak büyük ihtimal..2019-2020 karma alım varken 40 bin altı atama kesinlikle olmaz..Yüksek bir atamada mülakatlarda tüm vilayetlerde çok rahat yapılır.Bununla ilgili tüm çalışmalar hazır zaten..

-Boş boş yorum yapıp yok maliye 20 bin vermişde yok bakan 40 bin için uğraşıyormuş gibi insanların umutları hayalleriyle dalga geçip yorum yapanlar onu kendinize saklayın bizler 60 bin için yola çıktık olur olmaz o düşüncede olanlar sizi bağlamaz hele ki atanmış biri olarak söylüyorsanız(karıncaya sormuşlar sen bu şekilde mi varacaksın buna cevaben, varamasam da en azından o yolda ölürüm)!!!

-Arkadaşlar birşeyler yapmamız gerek sesimizi çok gür bir şekilde duyurmamiz gerek yoksa bu mesele uzar gider sonunda 20 binle kapanır ben Ankara'ya yakın değilim ve maalesef evde bskmak zorunda olduğum bir hastam var ancak Ankara'ya yakın olan hocalarım varsa lütfen bakanla görüşebilir mi bir taraftan da etkinlikler daha güçlü devam etmeli ne oldu 1 milyonu gören bizlere burdan sonra bırakmayız değerli yöneticiler çok çaba harcadınız ama şimdi daha fazlası lazım

-Bakan Selçuk, "Öğretmen atamalarında KPPS sınav tarihlerini de dikkat alarak,öğretmen adaylarımızın mağdur olmaması için imkanları zorlayarak bir takım çalışmalar yapmaya uğraşıyoruz.Çok uzamaması için elimizden geleni yapıyoruz"demiş! Meali: Daha nereye kadarsa,sabretmeye devam!
Abbas Güçlü

-Biz öğretmenler bu ülkenin üvey evlatlarıyız herhalde.Bu belirsizlik içinde stres ve sıkıntıdan   psikolojimiz alt üst oldu.Belirsizlik halen devam ediyor.Çoğu bakanlık alım yaparken neden halen kimse bizim sesimizi duymuyor ya da duymak istemiyor ? 
Iyi veya kötü bir duyum yapmak bu kadar mı zor ?

- 60 bin atama açıklama
Arkadaşlar bizler inanın 5 kuruş menfaatimiz olmadan tecrübeli olduğumuz için sizler için uğraşıyoruz. Bakın geçen sene isterseniz aşağı sayfalara inin bir göz atın hepsinin resimleri var. Sendika başkanları, 81 il il başkanlıkları, 5-6 kere Berat Albayrak, en az 100 kere Ziya Selçuk ???? , belediye başkanları, danışmanlar , tv kanalları, sunucular, fox tv, show tv, basın toplantıları bunun için sırf sendikalardan 80 bin tl yardım aldık, kpss hocaları, meb yetkilileri, her partiden milletvekilleri, Muhalefet partileri Kemal Kılıçdaroğlu ve meral Akşener yüzlerce kez bizlerin durumunu dile getirdi.

Binali yıldırım, Meral Akşener, Kılıçdaroğlu, Süleyman soylu ve bunun yanı sıra Cumhurbaşkanımızla bile görüştük. Twitter ve Cimer etkinlikleri cabası. Bakın belli başlı tecrübemiz var olayları daha net görebiliyoruz. Bizler mücadele eden herkese kapımız açık..

Herkese desteğimiz tam. Bizim şifremiz tartışma kavga değil mücadele ve çalışma. Bizler hiç size dedik mi o grup öyle bu grup böyle. Bizim çoğu gruptan haberimiz yok. Gruplar çoğaldıkça bölünme çoğalır bu bizim zararımıza emin olun. Sizler bizim yanımızda durun bırakın bu tür şeyleri de çalışmaya başlayalım. Twitter etkinlikleri tek başına bir şey değil gruplar çoğaldıkça bölünürüz sadece o yüzden belli ve güçlü grupları takip edelim. Güçlüden kasıt sayı olarak değil etki olarak. 10 bin 20 bin sayılarına hiç inanmayın.

Okulların yeniden açılmasıyla veliler büyük bir baskı kuracaktır öğrencilerin çok eksiği var üstüne bir de 19-20 karma alım olduğu için en düşük 40 bin atama bekliyorum bir de sürpriz bir erken seçim olursa eğer 2021 Haziran ekim gibi o zaman bunun üstüne kesin koyarız. Ama mücadelemizi çok sağlam çok bunaltıcı ???? ve de çok saygılı bir şekilde yapmalıyız.

Taleplerimizi ve durumumuzu herkese duyurmalıyız. Bizlerin değil okulların buna ihtiyacı olduğunu hissettirmeliyiz şansımız da yaver giderse bence o sene bu sene. Hedefimiz kesin ve kesin 60 bin eğer Ziya Selçuk 40 bin olacak dese bile razı gelmiyoruz.20 binde 30 binde atanacak arkadaşlarımız da aynı diğer arkadaşlarımıza destek olalım 30 bin geldi ohh ben çekileyim yapmayalım. Bizler birlikte ve de bölünmeden güçlüyüz. Şimdiden beri bir de branş kavgasına girmeyelim tecrübeyle sabittir mebin umurunda değil sizin etkinlikleriniz önlerindeki bilgisayara bakıyorlar ve de açığa göre sayıyı veriyorlar. Herkes Allaha emanet olsun. O 60 bin atama gelecek bu sene  ❗️

Şimdiye kadar hep hedef 60 bindi başaramadık bu sene başaracağız.. Şimdi kimler bizim yanımızda büyük ve adının hiçbir zaman unutulmayacağı bir mücadele dönemine hazır mısınız???

Paylaşımlardan da anlaşılacağı üzere atama bekleyen öğretmenler MEB'e 60 bin atama takvimi açıklanması konusunda büyük baskı yapıyor. Hala atamaların açıklanmaması öğretmenleri büyük kaygıya sokuyor. MEB'in derhal atama takvimini açıklamasını temenni ediyoruz.

MEBPERSONEL.COM 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.