Öğretmenlerin 2020 Yılı İllerarası Yer Değiştirme Takvimi

Öğretmenlerin 2020 Yılı İllerarası Yer Değiştirme Takvimi

Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), öğretmenlerin isteğe bağlı illerarası(il dışı) yer değiştirme tayin takvimi, tercih ekranı, yapılacak iş ve işlemler, başvurular ve tüm detaylar için tıklayınız.

 Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), geçtiğimiz haftalarda öğretmenlerin isteğe bağlı illerarası tayin takvimini yayımlamıştı. Yayımlanan takvimde bu yıl  geçtiğimiz yıllara göre değişiklik gözlendi. Genellikle haziran ayında yapılan il dışı tayinler 2020 yılı için daha ileri alındı. Bunun sebebinin ise Covid-19 pandemisi olduğu değerlendiriliyor.

 2020 yılında öğretmenlerin illerarası tayin takvimi ise şu şekilde:

 Başvurular: 6-10 Ağustos 2020

 Atamalar: 11 Ağustos 2020

 Bulunduğu görev yerinde 3 yıllık çalışma süresini dolduran ve kılavuzdaki şartları sağlayan öğretmenler MEBBİS üzerinde bulunan Başvuru Modülünden illerarası tayin için başvuru yapabilecek. Başvurular ve atamalar dijital ortamda olacak. Sözleşmeli öğretmenler, illerarası tayin isteyemeyecek.

 2020 yılı öğretmenlerin il dışı tayin başvuruları, atamalar, atama sonrası yapılacak iş ve işlemler ile öğretmen yer değiştirmelerine dair her türlü belge, doküman, haber ve vilgi sitemizde olacak. Bizi takip etmeye devam ediniz.

 Ogretmenlericin.com - Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.