Öğretmenlerin Özür Grubu Başvuruları Yarın Sona Eriyor!

Öğretmenlerin Özür Grubu Başvuruları Yarın Sona Eriyor!

MEB, 2021 yılı ocak dönemi özür grubu atamaları 1. aşama başvuruları yarın sona eriyor.

 Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), öğretmenlerin aile birliği, sağlık, can güvenliği, engellilik ve diğer durumları için 2021 yılı ocak dönemi özür grubu atama süreci başlamış, kılavuz ve takvim bakanlık tarafından yayımlanmıştı.

 Bakanlığın daha önce yayımladığı takvime göre 8 Ocak 2021 olarak belirlenen birinci aşama başvuru ve onay süreci son tarihi 12 Ocak 2021 olarak değiştirildi. Özür durumuna bağlı yer değişikliği yapacak öğretmenler, yarın mesai bitimine kadar 1. aşama başvuru işlemlerini yapması gerekiyor.

 1. aşama başvuru işlemleri sonucunda özür durumunu belgeleyen ve bakanlıkça onaylanan öğretmenlere 2. aşamada tercih hakkı veriliyor. Tercihler ise 18-22 Ocak 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olup, atamalar hizmet puanı esasına göre 26 Ocak 2021 tarihinde yapılacak. Ataması yapılan öğretmenler 26 Ocak'tan itibaren yeni görev yerlerine gidebilecek.

 2021 yılı ocak ayı özür grubu atamaları kapsamında tercih işlemleri, tercihlerin onaylanması, atamalar, atama sonrası yapılacak iş ve işlemlerden ilişik kesme ve yolluk ücreti ödemesinin nasıl olacağı konuları başta olmak üzere yapılacak her şey Ogretmenlericin'de olacak. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Ogretmenlericin.com - Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.