Özür grubu atama sonuç ekranında yer alan yıldızlı ifade ne anlama geliyor

Özür grubu atama sonuç ekranında yer alan yıldızlı ifade ne anlama geliyor

"* Bu kurum muhtemelen boşalacak eğitim kurumu olup, bu kurumdan ayrılan olmadığı için atama yapılamamıştır." açıklamasının anlamı.


Özür grubu atama sonuç ekranında yer alan yıldızlı ifade ne anlama geliyor

* Bu kurum muhtemelen boşalacak eğitim kurumu olup, bu kurumdan ayrılan olmadığı için atama yapılamamıştır. Bu ne demek? Atamanız olmadı mı, atandığınız okulda norm fazlası mı oldunuz? Öğretmen arkadaşlardan Instagram hesabımız üzerinden  @sorogretmenim  gelen sorulardan birisi de bu oldu. Buna buradan da açıklık getirelim.

ÖZÜR GRUBU ATAMA SONUÇLARI


MEB Personel Genel Müdürlüğü tarafından Kadrolu Öğretmenlerin Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği Mazeretleri Ve Engellilik Durumu İle Diğer Nedenlere Bağlı Yer Değişikliği Özür Grubu Atama Sonuçları açıklandı. Sonuçlar açıklandıktan sonra sonuç ekranında yer alan yıldızlı ifade kafaları karıştırdı. ogretmenlericin.com olarak bir günde bu durumla ilgili sayısız mesaj aldık. Bizde konuyu detaylı anlatımla buradan anlatmak istedik.


MUHTEMEL BOŞALACAK EĞİTİM KURUMLARI


İlgili yıldızlı ifadede ne yazıyordu?* Bu kurum muhtemelen boşalacak eğitim kurumu olup, bu kurumdan ayrılan olmadığı için atama yapılamamıştır.Bunun anlamını açıklamadan önce "Muhtemel Boşalacak Eğitim Kurumları Nedir?" buna bakalım. Özür grubunun birinci aşamasında özür grubuna başvuru yapacak öğretmenlerin hangi özür grubuna başvuru yapacağı, il içi mi, il dışı mı, hangi ilçeye tayin istemek istediği hususları vardı. Başvurusu incelenen kabul edilen öğretmenlerin birinci aşama başvuruları onaylandı. Bu öğretmenlere ikinci aşamada okul tercihi yapma hakkı verildi. Şimdi burada örnekle hareket edelim.


Öğretmen 1; Van'ın Çaldıran ilçesinde Atatürk İlkokulunda çalışan bir sınıf öğretmeni düşünelim. Bu öğretmen eş durumundan Ankara Mamak'taki okulları tercih edecek.


Öğretmen 2; Mamak'ta Nedim İnal İlkokulunda çalışan bir sınıf öğretmeni düşünelim. Bu öğretmen eş durumundan Ankara Çankaya'daki okulları tercih edecek.


Mamak'ta bulunan Nedim İnal İlkokulunda normlar dolu, sınıf öğretmenliği için boş yer yok. Van'ın Çaldıran ilçesinde Atatürk İlkokulunda çalışan bu öğretmen Mamak Nedim İnal İlkokulunda boş norm olmadığını sistemden görüyor. Ancak tercih ekranında Mamak Nedim İnal İlkokulunun yanında Muhtemelen Boşalacak yazıyor. Bu ne demek oluyor? Çünkü o okulda bir öğretmen Ankara Çankaya'ya eş durumu istemek için birinci aşama başvurusunu onaylattı. İşte bu okulda boş norm olmamasına rağmen Çankaya'ya başvurusunu onaylatan öğretmenin normu Muhtemelen Boşalacak olarak sisteme yansıtıldı.


Van'ın Çaldıran ilçesinde Atatürk İlkokulunda çalışan sınıf öğretmeni 40 tercih yapsın. Tercihlerinin arasında da Mamak Nedim İnal İlkokulu yer alsın. Mamak Nedim İnal İlkokulunda çalışan ve Çankaya ilçesine gitmek isteyen öğretmen hizmet puanı yetersizliğinden dolayı Çankaya ilçesinde yazdığı okullara atanamamış olsun. O zaman muhtemelen boşalacak olan bu norm boşalmamış oluyor. Bu okulu tercih eden öğretmenlerin başvuru sayfasında da bu okulun kaç puanla kapattığı yazmayacak olup yanında yıldız işareti ile şu ifade yazacak;* Bu kurum muhtemelen boşalacak eğitim kurumu olup, bu kurumdan ayrılan olmadığı için atama yapılamamıştır.Bunu bir de resimle anlatalım. Lütfen aşağıdaki özür grubu atama sonucu ekranına bakalım;


Özür grubu ataması sonuç ekranı Sonuç ekranı

Özür grubu yer değiştirme sonuç ekranına baktığımızda Mamak'ta yer alan Mehmet Yetkin İlkokulu'na 264 puanla bir öğretmenin, Gazeteci Hasan Tahsin İlkokulu'na 245 puanla bir öğretmenin ve diğer okullara gidenlerin bilgileri yazmaktadır. Ancak ekrandaki * işaretli olan okulların yanında altında bilgi yazmadığı görülmektedir. İşte bu okullar birinci aşamaya başvuru yapan ancak özür grubunda okulundan gitmeyen/gidemeyen öğretmenlerin okullarıdır. Sonuç ekranına bakan ve bu okulları gören öğretmenler "Bu okulun alt bilgi kısmı neden boş, neden bir şey yazmıyor?" sorularına cevap aramasın diye sonuç ekranının altında bu bilgi notu düşülmüştür.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum