Seçimden önce en az 40 bin öğretmen ataması yapılmalıdır

Seçimden önce en az 40 bin öğretmen ataması yapılmalıdır

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan tarafından yapılan açıklamada 24 Haziran 2018 seçimleri öncesinde en az 40 bin öğretmen için ek atama duyurusu yayınlanması talep edildi.

Seçimden önce en az 40 bin öğretmen ataması yapılmalıdır

Milli Eğitim Bakanlığı 2018 yılında 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasını seçimden sonra yapacak. Ancak 2017 KPSS puanı ile şu ana kadar öğretmen alımı yapılmadı. Sınava giren yaklaşık 500 bin öğretmen adayı 2018 KPSS için tekrar sınav başvurusu yaptı. MEB 2018 KPSS yaklaşmasına rağmen halen öğretmen istihdamını gerçekleştiremedi. Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Milli Eğitim Bakanlığına ve hükümete seslenerek ek 40 bin öğretmen ataması istedi.

65 BİN ÜCRETLİ ÖĞRETMEN 20 BİN ATAMA


Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan Milli Eğitim Bakanlığında hali hazırda 63.656 ücretli öğretmen çalıştırdığına dikkat çekerken buna rağmen MEB'in 20 bin öğretmen ataması yapmasının kabul edilemez olduğunu vurguladı. Talip Geylan açıklamasında "63.656 ücretli öğretmen çalıştıran MEB’in 2018’de sadece 20.000 öğretmen ataması yapması komedi ötesidir!" ifadelerine yer verirken 40 bin öğretmen atama talebinde bulundu.

40 BİN EK ÖĞRETMEN ATAMASI


"Hükümet, seçim öncesi en az EK 40.000 ATAMA yapılacağını duyurmalıdır. Böylece 2017 KPSS’de yüksek puan almış meslektaşlarımızın mağduriyeti bir nebze de olsa giderilecektir." açıklamasında bulunan Talip Geylan 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçiminden önce MEB'in 40 bin öğretmen atama  duyurusuna çıkmasını istedi.

Son yıllarda yapılan öğretmen atamalarına dair istatistiki tablo;

40 bin ek öğretmen ataması

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan tarafından yapılan açıklamaya atama bekleyen binlerce öğretmen adayının destek verdiğini görüyoruz. 2017 KPSS'den yüksek puan alanların öğretmen atamaları hakkında yapılan açıklamalarda beklenti içerisinde olduklarını ve bu durumda binlerce kişinin olduğunu hatırlatalım.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

4 Yorum