Sözleşmeli 20 Bin Öğretmen Atama Tercih Ekranı

Sözleşmeli 20 Bin Öğretmen Atama Tercih Ekranı

6 ve 25 Temmuz tarihleri arasında sözlü sınavlardan başarıyla geçen öğretmen adayları bu aşamanın ardından tercih dönemini merak içerisinde beklemeye başladı. Kaynak: Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Tercih Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Öğretmenlerin sözlü sınavları başarı içinde tamamlaması ile beraber önlerinde tercih dönemini beklemek kaldı. Sözleşmeli öğretmenlik için atama tercihleri yapmayı iple çeken öğretmenler, internette pek çok platform üzerinde araştırma yapmaya devam ediyor. Atama tercihleri ile beraber yaklaşık 20 bin sözleşmeli öğretmenin Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak çalışmaya başlaması bekleniyor. MEB’in bünyesinde çalışma hayali kuran öğretmenler de, öğretmenlik atama takviminin belli olup olmadığını sorguluyor.

TERCİH EKRANINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Atamalar Ne Zaman?

Sözleşmeli öğretmenlik yapma hayali kuran adayların bekleme sürecinde sona doğru yaklaşılmaya devam ediyor. 2020 ve 2021 eğitim öğretim yılında 20 bin sözleşmeli öğretmenin görev yapmaya başlaması bekleniyor. 6 ile 25 Temmuz tarihlerinde sözlü sınavlara giren öğretmenler, sonuçları 28 Temmuz’da görmüştü. Milli Eğitim Bakanlığı, atama tercihleri için de bir genelge yayınlayarak tarihler hakkında bekleyen adayları bilgilendirdi.


Atama Tercih Başvuruları Belli Oldu Mu?Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan takvim çerçevesinde, atama tercihleri 31 Ağustos 2020 tarihinde başlayacak. 5 gün sürecek olan tercih başvuruları, 31 Ağustos ile 4 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Sözleşmeli öğretmenlik yapma isteği içinde olan adaylar, tercihlerini yaptıktan sonra 8 Eylül 2020 tarihinde tercih sonuçlarını görebilecek. Kaynak: Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Tercih Başvuruları Ne Zaman Başlayacak? 

www.mymemur.com.tr

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.