Sözleşmeli Öğretmen Atama Tercihleri Ne Zaman Yapılacak?

Sözleşmeli Öğretmen Atama Tercihleri Ne Zaman Yapılacak?

1 Eylül'de Atanacak Yeni Sözleşmeli Öğretmen Atamasında Tercihler Ne Zaman Yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı 2020 yılı 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasında tercih süreci başlıyor. Önümüzdeki hafta içi başlayacak tercihlerde 20 bin sözleşmeli öğretmen daha atanacak. 20 bin sözleşmeli öğretmen 1 Eylül tarihinde atandıktan hemen sonra kararnamelerin çıkarılıp görev başı yapmaları bekleniyor.

 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan 20 bin sözleşmeli öğretmen atama takvimi, binlerce öğretmen adayı tarafından merak ediliyor. Geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen sözlü sınava itiraz süreci tamamlanmış ve sonuçlar belli olmuştu. Şimdi ise süre atama tercihlerinin alınması ile devam edecek. Peki sözleşmeli öğretmen atama yerleştirme tercihleri ne zaman yapılacak, sonuçlar ne zaman açıklanacak? İşte detaylar…

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMA TERCİHLERİ NE ZAMAN?
20 bin sözleşmeli öğretmen alımı atama tercihleri takvimi yoğun olarak araştırılıyor. MEB takviminde atama tercihlerinin tarihleri bilgisi yer aldı. Peki, sözleşmeli öğretmenlik atama tercih başvuruları ne zaman yapılacak?

Sözleşmeli öğretmen ataması tercihleri 28-21 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.

Bakanlık, 60 alanda öğretmen ataması gerçekleştirecek. Atama için başvurularda taban puan 50 olacak.

Bu kapsamda en fazla atama yapılacak 10 branş arasında sınıf öğretmenliği ilk sırada yer aldı. Sınıf öğretmenliğinden 2 bin 831 atama gerçekleştirilecek. Din kültürü ve ahlak bilgisi alanından 1801, İngilizceden 1739, ilköğretim matematik alanından 1701, okul öncesi öğretmenliğinden 1518, rehberlik alanından 1373, Türkçeden 1300, özel eğitim branşından 1118, fen bilimlerinden 1026 öğretmenin ataması gerçekleştirilecek.

Beden eğitimi branşından haziran döneminde 810 öğretmenin ataması için başvuru alınacak. Bu alan için ayrılan toplam 900 kontenjanın 90'ı, daha sonra yapılacak olan milli sporcuların atamaları için kullanılacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.