Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına İlişkin Yönetmelikte Olumlu Değişiklik

Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına İlişkin Yönetmelikte Olumlu Değişiklik

Yönetmelik değişikliği


Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına İlişkin Yönetmelikte Olumlu Değişiklik

Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik 20.07.2019 tarihli 30837 sayılı Resmi Gazetede yayımlandı. Yapılan tek maddelik değişiklikle birlikte sözleşmeli öğretmen atama başvurularında adaylar 40 tercih yapabilecekler.


TERCİH HAKKI 20'DEN 40'A YÜKSELDİ


MEB Personel Genel Müdürlüğü tarafından yapılan sözleşmeli öğretmen atamalarında bundan sonra adaylar 40 tercih yapabilecek. Bakanlık bu zaman kadar sözleşmeli alımda adaylara verdiği 20 tercih hakkını 40'a yükseltmiş oldu.


İlgili madde;MADDE 1 –3/8/2016 tarihli ve 29790 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına İlişkin Yönetmeliğin 14 üncü maddesinin ikinci fıkrasında yer alan “20” ibaresi “40” olarak değiştirilmiştir.Resmi Gazetede yayımlanan değişiklik maddesi;


Sözleşmeli öğretmen atamasında yönetmelik değişikliği Yönetmelik değişikliği

Bu değişiklikle birlikte sözleşmeli öğretmen olarak atanma isteğinde bulunanların daha önce en fazla 20 olan tercih hakkı 40'a çıkartılmış oldu. Öğretmen adayları 40 okul tercihi yaptıktan sonra istemeleri halinde 41'inci tercihi de açabilirler.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum