Sözleşmeli öğretmenlerin ayrılma başlama işlemleri hakkında açıklama

Sözleşmeli öğretmenlerin ayrılma başlama işlemleri hakkında açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü sözleşmeli öğretmenlerin ayrılış ve başlama işlemleri hakkında açıklama yaptı.


Sözleşmeli öğretmenlerin ayrılma başlama işlemleri hakkında açıklama

MEB Personel Genel Müdürlüğü tarafından il milli eğitim müdürlüklerine gönderilen e-posta talimatında sözleşmeli öğretmenlerin ayrılış ve başlama işlemleri hakkında açıklama yapıldı. Bakanlık tayini çıkan sözleşmeli öğretmenlerin atandıkları ilde ne zaman göreve başlaması gerektiğine de açıklık getirmiş oldu.

FARKLI UYGULAMALAR VAR


@sorogretmenim Instagram sayfamız üzerinden sözleşmeli öğretmenlerin sağlık özrü ve eş durumu atamaları hakkında gelen soruları cevaplarken ataması çıkan sözleşmeli öğretmenlerin atandıkları ilde göreve başlamaları ile ilgili farklılıklar olduğunu belirtmiştik. Bakanlık tarafından konuyla ilgili açıklama yapıldı ve uygulamada birlik sağlanması istendi.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERİN TAYİNLERİ


MEB Personel Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama;


İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİNE


Bakanlığımıza bağlı resmî eğitim kurumlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/B maddesi kapsamında görev yapan sözleşmeli öğretmenlerden çeşitli nedenlerle (sağlık mazereti, her ikisi de sözleşmeli öğretmen olanların aile birliği mazereti) İl Millî Eğitim Müdürlükleri emrine iller arası yer değiştirenlerin eski görev yerlerinden ayrılma,  yeni görev yerlerinde göreve başlama hususunda Valiliklerce yapılan farklı uygulamalar neticesinde birtakım sorunların yaşandığı Bakanlığımıza ulaşmaktadır.


Bu bağlamda iller arasında İl Millî Eğitim Müdürlükleri emrine yer değişikliği işlemi gerçekleşen Sözleşmeli Öğretmenlerin, eski görev yerlerinden ayrılmadan önce atandıkları İl Millî Eğitim Müdürlüğünce eğitim-öğretim faaliyetlerinin aksamaması için ivedilikle görev yeri belirleme işleminin gerçekleştirilmesi ve öğretmenin ayrılacağı İl Millî Eğitim Müdürlüğünün bilgilendirilerek eski görev yerinden ayrılma yeni  görev yerinde başlama işlemlerinin bu süreç tamamlandıktan sonra yapılmasının uygun olacağı mütalaa edilmektedir.


E-postamızın Valiliğinizce ilgili öğretmenlere iletilmek üzere İlçe Millî Eğitim Müdürlükleri ve Eğitim Kurumu Müdürlüklerine  gönderilmesi  gerekmektedir.


Personel Genel Müdürlüğü

ÖNEMLİ HATIRLATMA: Özür grubu, eş durumu, sağlık özrü atamaları, göreve başlamaları, özlük hakları, özür grubu tayinleri ile ilgili tüm sorularını Öğretmenler İçin Instagram hesabımızdan cevaplıyoruz. Lütfen Takip ediniz: @sorogretmenim 


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

2 Yorum