Sözleşmeli öğretmenlerin sağlık özrü tayini için MEB resmi yazı yayınladı

Sözleşmeli öğretmenlerin sağlık özrü tayini için MEB resmi yazı yayınladı

Milli Eğitim Bakanlığı sözleşmeli öğretmenlerin sağlık özrü yer değiştirmesini düzenleyen ilgili resmi yazıyı tüm eğitim kurumlarına gönderdi.

Sözleşmeli öğretmenlerin sağlık özrü tayini için MEB resmi yazı yayınladı


MEB Personel Genel Müdürlüğü tarafından okullara gönderilen 03.08.2018 tarihli 14223721 sayılı ve "Sözleşmeli öğretmenlerin sağlık mazeretine bağlı yer değiştirmeleri" konulu resmi yazısına göre 02/08/2018 tarihli ve 49969 sayılı Milli Eğitim Bakanlığı Makam Onayı ile sözleşmeli öğretmenlerin sağlık kurulu raporuna göre sağlık özrü atama başvuruları alınacak.


SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERİN ÖZÜR GRUBU


Kadrolu öğretmenlerde olduğu gibi sözleşmeli öğretmenlerin özür grubu yer değiştirme tayin hakları bulunmuyor. Ancak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un talimatı ve onayı ile sözleşmeli öğretmenlere sağlık özrü yer değiştirme atama hakkı verildi.


SAĞLIK KURULU RAPORU ŞARTI


Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi eğitim kurumlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası kapsamında sözleşmeli öğretmen olarak görev yapanlardan ilgili Makam Onayı ile kendisi, eşi ve çocukları ile ana ve babasının hastalığını sağlık kurulu raporuyla belgelendirenlerin sağlık mazeretine bağlı olarak yer değiştirmelerine imkan sağlanmıştır.


Milli Eğitim Bakanlığının okullara gönderdiği resmi yazısı;


Sözleşmeli öğretmene sağlık özrü tayin hakkı resmi yazı Sözleşmeli öğretmene sağlık özrü

BAŞVURULAR DİLEKÇE İLE ALINACAK


Sözleşmeli öğretmenlerin sağlık özrü başvuruları dilekçe üzerinden alınacak. Bu kapsamda sözleşmeli öğretmenler istemeleri halinde; kendisi, eşi ve çocukları ile anne, babasının hastalığının öğretmenin görev yaptığı yerde Devlet ve üniversite hastanesinde tedavisinin mümkün olmadığına ilişkin alacakları sağlık kurulu raporlarını, vukuatlı nüfus kayıt örneği ve tedavi yaptıracakları illeri belirtir dilekçelerini 27-31 Ağustos 2018 tarihleri arasında görev yaptıkları il milli eğitim müdürlüklerine ibraz edecekler. Bu çerçevede başvuruda bulanan öğretmenlerin belgeleri Valiliklerce en geç 5 Eylül 2018 tarihine kadar MEB Personel Genel Müdürlüğüne gönderilecek.
[haber id="36343"]

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

55 Yorum