Sözleşmeli öğretmenlerin sağlık özrüne bağlı yer değiştirme duyurusu

Sözleşmeli öğretmenlerin sağlık özrüne bağlı yer değiştirme duyurusu

Milli Eğitim Bakanlığından sözleşmeli öğretmenlerin sağlık özrüne bağlı yer değiştirmeleri ile ilgili ikinci açıklama yapıldı.

Sözleşmeli öğretmenlerin sağlık özrüne bağlı yer değiştirme duyurusu

Sözleşmeli öğretmenlere sağlık özrü atama takvimi belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü 03.08.2018 tarihinde bir duyuru daha yayınladı. MEB tarafından yapılan açıklamada sağlık özründen yer değiştirmek isteyen sözleşmeli öğretmenlerin yapması gerekenler belirtildi.

BAŞVURULAR DİLEKÇE İLE YAPILACAK


Sözleşmeli öğretmenlere tanınan sağlık özrü kadrolu öğretmenlerde olduğu gibi MEBBİS başvurusu ile yapılmayacak. Başvurular dilekçeler ile alınacak. Sağlık özründen yer değiştirmek isteyen sözleşmeli öğretmenler kendilerinden istenen belgeler ile birlikte dilekçeleri İl Milli Eğitim Müdürlüklerine iletecekler. Dilekçeler daha sonra Milli Eğitim Bakanlığına gönderilecek.

ATAMA TAKVİMİ


Sağlık özrü ile ilgili dilekçeler sözleşmeli öğretmenler tarafından 27-31 Ağustos 2018 tarihleri arasında görev yaptıkları il millî eğitim müdürlüklerine ibraz edilecek.

Sözleşmeli öğretmenlere sağlık özrü tayin hakkı Sözleşmeli öğretmenlere sağlık özrü

MEB Personel Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama;

Sözleşmeli Öğretmenlerin Sağlık Mazeretine Bağlı Yer Değiştirmelerine İlişkin Duyuru

Bakanlığımıza bağlı resmî eğitim kurumlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası kapsamında sözleşmeli öğretmen olarak görev yapanlar, Bakanlık Makamının 02/08/2018 tarihli ve 49969 sayılı Makam Onayı çerçevesinde kendisi, eşi ve çocukları ile ana ve babasının hastalığına bağlı olarak yer değiştirme isteğinde bulunabileceklerdir. Bu kapsamda başvuruda bulunacak sözleşmeli öğretmenler; kendisi, eşi ve çocukları ile anne, babasının hastalığının öğretmenin görev yaptığı yerde Devlet ve üniversite hastanesinde tedavisinin mümkün olmadığına ilişkin alacakları sağlık kurulu raporlarını, vukuatlı nüfus kayıt örneği ile tedavi yaptıracakları illeri belirtir dilekçelerini 27-31 Ağustos 2018 tarihleri arasında görev yaptıkları il millî eğitim müdürlüklerine ibraz edeceklerdir. İl millî eğitim müdürlükleri öğretmenlerin bu başvurularına ilişkin belgelerini en geç 5 Eylül 2018 tarihine kadar Bakanlığımıza göndereceklerdir. Atamalar sözleşmeli öğretmenlerin atanmak istedikleri illerde alanları itibarıyla ihtiyaç olması ve boş pozisyon bulunması halinde gerçekleştirilebilecektir. MEB Personel Genel Müdürlüğü[haber id="19717"]
[haber id="32772"]

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.