Ücretsiz izne ayrılan öğretmenin eş durumu ataması başvuru hakkı

Ücretsiz izne ayrılan öğretmenin eş durumu ataması başvuru hakkı

MEB personel aylıksız izne ayrıldığı zaman bir sonraki eş durumu, özür grubu ataması başvurusu hakkı durumu.

Ücretsiz izne ayrılan öğretmenin eş durumu ataması başvuru hakkı

Ücretsiz izne diğer ifade ile aylıksız izne ayrılan öğretmen eş durumu atamasına, özür grubu atamasına başvuru yapabilir. Ancak dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Ağustos 2016 özür grubu atama sonuçları sonunda eş durumundan, sağlık özründen vs özür grubundan yer değiştiremeyen öğretmenlerin sorunu hala devam etmektedir. MEB, ikinci özür grubu ataması için herhangi bir adım atmadı.


İKİNCİ ÖZÜR GRUBU


İl emri ve ilçe emri uygulamasının yapılmamasından dolayı hizmet puanı yetersizliğinden ve ilgili ilçe/ilde yeterli normun olmamasından dolayı yedi bine yakın öğretmen özür grubundan yer değiştiremedi. İl emri verilmesi için kamudan haber internet siteleri başta olmak üzere mağdur öğretmenlerin oluşturdukları platformlar ve yapılan eylemlere rağmen MEB il emri ve ilçe emri verilmesi yönünde olumlu gelişmeye imza atmamıştır. İkinci il içi atama başvuruları ve ikinci il dışı atama başvuruları da yarın sona ermektedir. Daha sonra araya girecek dokuz günlük Kurban Bayramı tatilinde MEB'in mesai yapması mümkün değildir.


MEB personelleri arasında Bayram'dan sonra il emri verilecek söylentileri şu anda gerçek durumu yansıtmamaktadır. İkinci özür grubu ataması için yeterli zamanın kalmamasından dolayı MEB'in bu mağduriyeti gidermesi için il emri ve ilçe emri vermesinden başka yol kalmamıştır.


AYLIKSIZ İZİN, ÜCRETSİZ İZİN


Özür grubundan yer değiştiremeyen öğretmenlerin büyük kısmı eş durumundan ataması çıkmayan öğretmen arkadaşlar. Arada yüzlerce km mesafe olan öğretmenler bir sonraki özür grubuna kadar ayrı kalmak yerine eş durumundan ataması çıkmayan öğretmenin aylıksız/ücretsiz izne ayrılma hakkını kullanmak istiyorlar. Özür grubundan ataması çıkmayan, eş durumundan ataması çıkmayan öğretmen aylıksız izne, ücretsiz izne ayrılabilir. Özür grubundan ataması çıkmayan öğretmenlerin aylıksız izin işlemleri haberimizi okuyunuz.


AYLIKSIZ İZİNDE EŞ DURUMU


Aylıksız izne ayrılan öğretmen eş durumuna başvurabilir mi? Şu anda aylıksız izne ayrılan ya da aylıksız izne ayrılmış olan öğretmen bir sonraki özür grubu atamasının yapılacağı tarih olan Şubat 2017'de tekrar eş durumuna başvurabilir. Ancak burada önemli olan nokta Şubat 2017 özür grubu ataması başvurusu yapacak öğretmenin Şubat sonuna kadar yani 28 Şubat 2017 tarihine kadar aylıksız izninin biteceğini belgelendirmesi gerekmektedir. 28 Şubat ve öncesi aylıksız izninin biteceğini belgelendiren öğretmen aylıksız izindeyken eş durumu atamasına başvurabilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.