Yeni Atanan Milli Eğitim Müdürü Sadece 1 Ay Sonra Görevden Alındı!

Yeni Atanan Milli Eğitim Müdürü Sadece 1 Ay Sonra Görevden Alındı!

Haksızlıklara meydan okuyarak görevine iade edilen Nuri Tellioğlu, kısa süre sonra görevden alındı. Toplumda farklı yorumlara neden olan bu olay eğitim camiasında dikkatle takip ediliyor.

Mahkeme Kararıyla Atanan Milli Eğitim Müdürü, 1 Ay Sonra Görevden Alındı

Arifiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine 20 Haziran tarihinde mahkeme kararıyla atanan Nuri Tellioğlu, maalesef sadece bir ay sonra görevinden alınarak araştırmacı kadrosuna çekildi.

Haksızlıklara Karşı Direnen Bir Müdür

Yıllardır Arifiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevini başarıyla yürüten Nuri Tellioğlu, bu süreçte haksız ve mesnetsiz uygulamalara karşı dik duruşuyla tanınıyordu. Ancak bu durum, bazı çevrelerce yanlış algılanarak kendisi hakkında türlü iddialar ortaya çıkarıldı. Fakat Nuri Tellioğlu, haksızlıklara göğüs gererek adalet arayışını mahkemeye taşıdı ve mücadelesini kazanarak 20 Haziran 2023 tarihinde görevine iade edildi.

meb4.jpg

Entrikalara Göğüs Gerdi

Nuri Tellioğlu, il içinde ve il dışında karşılaştığı türlü entrikalara karşı geri adım atmadan haklı mücadelesini sürdürdü. Bir yandan öğretmenlik yaparken, diğer yandan görevine iade edilme sürecini başarıyla yönetti. Bu çetin mücadele sonucunda yeniden Arifiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine dönen Tellioğlu, ne yazık ki kısa bir süre sonra görevinden alınarak araştırmacı kadrosuna atanmıştır.

Toplumda Farklı Yorumlar Yarattı

Arifiye İlçesinde eğitim camiasında yaptığı başarılı çalışmalarla takdir kazanan ve haksızlıklara karşı direnen Nuri Tellioğlu'nun kısa süre içinde tekrar görevden alınması toplumda farklı yorumlara neden oldu. Kendisi, Vatan ve Millet aşkıyla çalıştığı bilinen bir eğitimci olarak, hakkındaki bu kararın adil olup olmadığı tartışılmaktadır.