4. ve 8. Sınıf Öğrencileri Telafi Eğitimlerini Kendi Okullarında Alacak

4. ve 8. Sınıf Öğrencileri Telafi Eğitimlerini Kendi Okullarında Alacak

Covid-19 sebebiyle yapılacak telafi eğitimlerinde 4. ve 8. sınıflar için özel ayarlama yapıldı.

 Çin'de ortaya çıkan ve dünyayı kasıp kavuran yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında ülkemizde 16 Mart 2020 tarihinde okullar tatil edilmiş, iki defa tatil uzatmasıyla birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları doğrultusunda 2019-2020 eğitim öğretim yılı tamamlanmıştı.

 Milli Eğitim Bakanlığı'nın açıkladığı resmi programa göre 31 Ağustos 2020 Pazartesi başlayıp 3 hafta sürecek telafi eğitimleri gerçekleştirilecek. Telafi eğitimlerinde 4. sınıf öğrencileri ilkokuldan ortaokula, 8. sınıf öğrencileri ise ortaokuldan liseye geçecekleri için telafi eğitimlerinin nasıl olacağını merak ediyorlardı.

 Edinilen bilgiye göre 4. sınıf olup 5. sınıfa geçen öğrenciler eski okullarında, yine 8. sınıf olup 9. sınıfa geçen öğrenciler eski okullarında telafi eğitimi alacak. Telafi eğitimi tamamlandıktan sonra tüm öğrenciler bulundukları sınıf düzeyinde yeni eğitim öğretim yılına başlayacak.

 Öte yandan öğretmenlerin sene başı seminerleri için 3 haftalık telafi eğitiminden sonra öğrenciler için 1 haftalık okul tatilinin gündeme gelebileceği düşünülüyor.

 Ogretmenlericin.com - Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.