Akşener'e çiçek veren öğretmene 'siyasi faaliyet' soruşturması: Maaşı kesilip sürgün edildi

Akşener'e çiçek veren öğretmene 'siyasi faaliyet' soruşturması: Maaşı kesilip sürgün edildi

Akşener'e çiçek veren öğretmene 'siyasi faaliyet' soruşturması: Maaşı kesilip sürgün edildi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 20 Temmuz’da Giresun ve ilçelerinde yaptığı esnaf ziyaretinde kendisine çiçek veren öğretmenin başına gelen pişmiş tavuğun başına gelmedi

Sözcü’den İsmail Akduman’ın aktardığına göre 21 yıllık öğretmen Mustafa Dizdar, Bulancak’ta Akşener’e bir buket çiçek verdi. Bu anları bir arkadaşı sosyal medyadan paylaştı. Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü de Piraziz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi muhasebe öğretmeni Dizdar hakkında siyasi faaliyetlere katıldığı gerekçesiyle soruşturma açtı.

Dizdar savunmasında siyasi faaliyette bulunmadığını, mitingde olmasının suç oluşturmadığını ve görüntülerin kendisinin paylaşmadığını söyledi. Değerlendirmede Dizdar’a yükseleceği son kademede olduğu için kademe ilerleme cezası uygulanamadı. Yerine maaşının yarısının kesilmesine ve eski okuluna 65 kilometre uzakta olan Güce ilçesindeki Güce Çok Programlı Anadolu Lisesi’ne tayinine karar verildi.

İKİ KEZ CEZA

Karşı dava açmaya hazırlanan, Milli Eğitim Bakanlığı’na da dilekçe yazarak cezanın kaldırılmasını isteyen “Bir olaya iki ceza verildi. Bu Anayasa’ya da aykırı” dedi.

NE OLMUŞTU?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 20 Temmuz'da Giresun'un Bulancak ilçesini ziyaret etmişti.

Giresun Piraziz Meslek Lisesi’nde muhasebe öğretmeni olan Mustafa Dizdar, Akşaner’in Bulancık ziyareti sırasında çiçek vermiş, Dizdar’ın çiçek verdiği anları bir arkadaşı sosyal medyadan paylaşmıştı.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.