Altılı masa Öğretmenlik Meslek Kanunu’na el attı! Sendikalarla görüşülecek!

Altılı masa Öğretmenlik Meslek Kanunu’na el attı! Sendikalarla görüşülecek!

Altılı masa Öğretmenlik Meslek Kanunu’na el attı! Sendikalarla görüşülecek!

Son dönemde Anayasa Mahkemesi’nin Öğretmenlik Meslek Kanunu ile ilgili kararının ardından İYİ Parti, altılı masanın eğitimle ilgilenen sorumlularıyla beraber 14 sendikayla toplantı yapılacağını duyurdu.

İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı ve Parti Sözcüsü Prof. Dr. Kürşad Zorlu, gündemden düşmeyen ve öğretmenler arasında tepkiye neden olan, öğretmen ayrıştırıcılığının olduğu düşünülen Öğretmenlik Meslek Kanunu ile ilgili Anayasa Mahkemesi’nin kararının ardından açıklamalarda bulundu. 
Zorlu,
“Anayasa Mahkemesi, Öğretmenlik Meslek Kanunu'na ilişkin sendikaları dinlemeden önce İYİ Parti koordinasyonunda altılı masa sendika başkanlarını dinliyor. Anayasa Mahkemesi 9 Kasım 2022 tarihli gündeminde Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun iptali için açılan davayı görüşmüştür. Mahkeme, konuya ilişkin olarak MEB'i ve en yüksek üye sayısına sahip üç eğitim sendikasını dinleme kararı vermiştir.

Siyasi eğilimlerini bir kenara bırakan 14 eğitim sendikası, öğretmenlik mesleğinin itibarı için bir araya gelmiştir. 19 Kasım 2022 tarihinde yapılacak sınavın iptali ve Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun yeniden revize edilmesi taleplerini ortak imza ile bir kez daha vurgulamışlardır.

İYİ Parti çoğulcu ve katılımcı toplumdan yanadır. Buna göre, İYİ Parti Eğitim Politikaları Başkanlığımız koordinasyonu ve altılı masanın eğitimden sorumlu yetkililerinin katılımıyla; 14 eğitim sendikasıyla 12 Kasım 2022 Cumartesi saat 13.00'te toplantı düzenlenecektir.” Dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum