Bakan Tekin'den Öğretmenlere Önlük Açıklaması!

Bakan Tekin'den Öğretmenlere Önlük Açıklaması!

Bakan Tekin'den Öğretmenlere Önlük Açıklaması!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, geçtiğimiz haftalarda yeni eğitim öğretim yılında öğretmenlere önlük giymelerini tavsiye etmesiyle büyük bir tartışmanın fitilini ateşlemişti. Öğretmenlerin bu konuda ne yapacakları konusundaki merak sona eriyor.

Zorunlu Değil, Tavsiye Ediliyor

Öğretmenlere yeni eğitim yılında önlük giymeleri artık zorunlu değil. Milli Eğitim Bakanı Tekin, önlük giymenin sadece tavsiye edileceğini açıkladı. Bu açıklama, öğretmenler arasında büyük bir rahatlama yarattı.

ogretmen3.jpg

24 Kasım Öğretmenler Günü'nde Önlükler Dağıtılacak

Bakan Tekin, öğretmenleri önlük giymeleri konusunda teşvik etmek için önemli bir adım atıyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 24 Kasım Öğretmenler Günü öncesinde öğretmenlere önlük dağıtacak. Bu jest, öğretmenlere duyulan saygının bir göstergesi olarak kabul ediliyor.

Öğretmenlere Özgürlük

Artık öğretmenlerin omuzlarına asılı beyaz önlük, bir yük olmaktan çıkıyor. Bakanlık tarafından yayınlanan genelge, "öğretmenler teşvik edilecektir" ibaresini içeriyor. Bu da demek oluyor ki, öğretmenler önlük giyip giymemekte özgürler.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum