Bakan Yusuf Tekin'den Öğretmenlik Meslek Kanunu Değişikliği Açıklaması!

Bakan Yusuf Tekin'den Öğretmenlik Meslek Kanunu Değişikliği Açıklaması!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Öğretmenlik Meslek Kanunu değişikliği hakkında açıklamalarda bulundu, Anayasa Mahkemesi'nin iptal kararına yanıt verdi ve eğitim sektöründeki gelecek adına önemli bilgiler paylaştı.

Anayasa Mahkemesi (AYM), geçtiğimiz ay Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun altı maddesini iptal ettiğini duyurdu. Bu iptal kararı, eğitim sektöründe önemli değişikliklere neden oldu ve öğretmenler arasında endişeye yol açtı. İptal sonrasında, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, konuyla ilgili açıklamalarda bulunarak toplumu bilgilendirmeye çalıştı.

Bakan Tekin'in Değerlendirmeleri

Bakan Tekin, bu değişikliklerin ardından hala devam etmekte olan bir süreç olduğunu vurguladı. Özellikle gerekçeli kararın beklendiğini belirtti. Ayrıca, Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun iptali sonrasında alınacak tedbirleri ve olası yasalaşma sürecini değerlendireceklerini söyledi. Bakan Tekin'in açıklamaları şu şekildedir:

yusuftekin3.jpg

"Öğretmenlik Meslek Kanunu ile ilgili bir süreç var. Anayasa Mahkemesi tarafından kanunun bazı hususları iptal edildi. Bu konuda gerekçeli kararı bekliyoruz sonrasında bu konudaki tedbirlerimizi alacağız. Bir yasalaşma gerekiyorsa yasa açısından gerekmiyorsa da kendi mevzuatımız açısından değerlendirip öğretmenlerin taleplerini karşılayacağız."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.