BİLSEM Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

BİLSEM Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

BİLSEM Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Örgün eğitim kurumlarına devam eden ve genel zihinsel yetenek, görsel sanatlar veya müzik yetenek alanlarında özel yetenekli olarak tanılanan öğrencilere, yeteneklerini geliştirerek kapasitelerini en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla destek eğitim vermek üzere açılan özel eğitim kurumları olan BİLSEM, özel yetenekli öğrencilere kendi potansiyellerini anlamaları, kendilerine ve topluma katkıda bulunabilmeleri için okullarda verilen eğitimi zenginleştiren ve farklılaştıran bir eğitim programı sunan bilim ve sanat merkezleri 81 ilde hizmet vermektedir.

Yetenekli öğrencilerin kabulü için BİLSEM sınavları yapılıyor

BİLSEM sınavları grup tarama ve bireysel değerlendirme olmak üzere iki aşamadan oluşuyor. İlk aşamada grup taraması gerçekleşiyor. Bu aşamada başarıyla çıkan öğrenciler bireysel değerlendirme sınavına giriş yapıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her sene yapılan ve yetenekli öğrencileri belirlemeye yönelik yapılan bu sınavların ilk aşaması olan grup tarama sınavları covid-19 sebebiyle bir kısmı yapılamadı.

22 Nisan 2020 tarihinde sonuçların açıklayacağını duyuran Milli Eğitim Bakanlığı covid-19 sebebiyle grup tarama sınavlarının da bir kısmının yapılamamış olması sebebiyle BİLSEM sınav sonuçlarını henüz yayınlamamaktadır.

Öğrencilerin ise heyecanlı bekleyişi sürüyor sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ise merak konusu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Bakan Selçuk, en kısa sürede sonuçlarla ilgili bir açıklama yapacaklarını duyurdu.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.