Çocuğa cinsel istismar: 5 öğretmen hakkında soruşturma başlatıldı

Çocuğa cinsel istismar: 5 öğretmen hakkında soruşturma başlatıldı

Çocuğa cinsel istismar: 5 öğretmen hakkında soruşturma başlatıldı

Burdur’da, 17 yaşındaki dershane öğrencisi T.T. ’yi istismar ettikleri iddiasıyla, eğitim aldığı dershanede görevli 5 öğretmen hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldı.

Gazete Duvar’dan Hasan Güraksu’nun haberine göre, gazeteci Osman Erbil, ‘çocuğa menfaat karşılığı cinsel istismar’ suçlamasıyla CİMER’e başvuru yaptı. Erbil, yaptığı başvuruda, bölgede çok sayıda kişinin haberdar olduğu olayla ilgili bugüne kadar adli ya da idari hiçbir işlem yapılmadığını belirtti.

MÜFETTİŞ GÖREVLENDİRİLDİ

CİMER tarafından yapılan bilgilendirme üzerine Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü, başvuruyu Cumhuriyet Savcılığı’na gönderdi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce olayda adı geçen öğretmenler hakkında idari soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü müfettişlerinin soruşturması devam ediyor.

İstismarda bulunduğu ileri sürülen öğretmenlerden M.Z.Y.'nin, T.T.’yi gece geç saatte mesajla taciz ettiğine ilişkin telefon kayıtları soruşturma dosyasında yer aldı.

MADDİ ZORLUKLARI İSTİSMAR EDİLDİ

Dershanede görevli öğretmen M.Z.Y. ve diğer 4 öğretmenin, kırsal bölgede yaşayan bir ailenin kızı olan T.T.’nin yaşadığı maddi zorlukları istismar ettiği ve şu anda 18 yaşında olan T.T.’nin olayın yaşandığı dönemde reşit olmadığı iddiaları da soruşturma dosyasına eklendi.

Savcılık soruşturmasında, ifadesi alınan bazı dershane çalışanları da T.T.’nin dershane öğretmenlerinin cinsel istismarına maruz kaldığını doğrulayarak bu konunun kamuoyunda bilindiğini söyledi.

BARO SORUŞTURMAYA MÜDAHİL OLACAK

Burdur Barosu Başkanı Ramazan Gedik, Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturmaya müdahil olacaklarını söyledi. Baro Başkanlığı’nın görevli avukatı Halil Özer de gerektiği takdirde itiraz edip konuyu en iyi şekilde takip edeceklerini söyledi. Özer, “Bu, toplumsal bir konu. Hukuki olarak olayın aydınlanması adına üzerimize düşeni yapacağız. Konuya Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nı da devreye sokarak iddiaları sonuna kadar hukuk boyutuyla irdeleyeceğiz” dedi.

Kaynak: Birgun.net

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.