Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2,3,4,8 ve 12. Sınıfların Tamamı Yüz Yüze Eğitime Başlayacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2,3,4,8 ve 12. Sınıfların Tamamı Yüz Yüze Eğitime Başlayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı Sonrası Ulusa Sesleniyor.

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında millete sesleniyor. Toplantıda alınan kararları açıklayan Erdoğan, ana sınıfı ve 1. sınıfların yüz yüze eğitime başladığını ve ilkokul 2. , 3. ve 4. sınıfların da yüz yüze eğitime başlamasının kararının alındığını açıkladı. Böylece ana okulu dahil ilkokuldaki tüm sınıflar yüz yüze eğitime başlayacak.

 Öte yandan yurt genelindeki tüm 8. ve 12. sınıflar için de yüz yüze eğitime başlanması kararının alındığını vurgulayan Erdoğan, il hıfzısıhha kurulları kararı ile köy okullarında tüm sınıfların yüz yüze eğitim yapabileceği kararının da alındığını açıkladı.

 Böylece ana sınıfı, 1. sınıf yüz yüze eğitime devam edecek, 2. sınıf, 3. sınıf, 4. sınıf, 8. sınıf ve 12. sınıfların tamamı yüz yüze eğitime başlayacak. 5. sınıf, 6. sınıf, 7. sınıf, 9. sınıf, 10. sınıf ve 11. sınıflar uzaktan eğitime devam edecek.

 Yüz yüze yeni başlayacak sınıfların 12 Ekim 2020 Pazartesi başlayacağı tahmin ediliyor. Konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı ayrıca açıklama yapacak.

 Ayrıntılar geliyor...

 Ogretmenlericin.com - Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.