DYK öğretmen başvuruları dikkat edilmesi gereken hususlar

DYK öğretmen başvuruları dikkat edilmesi gereken hususlar

Destekleme ve Yetiştirme Kursu başvuruları nasıl yapılır, başvuru sırasında yetkilendirilmemiş demek ne anlama gelmektedir?


DYK öğretmen başvuruları dikkat edilmesi gereken hususlar

2019-2020 eğitim öğretim yılı MEB DYK öğretmen başvuruları başladı. DYK e-kurs modülü üzerinde öğretmenlerin ve idarecilerin karşılaştığı önemli başlıca hataların açıklamalarını ogretmenlericin.com olarak sizler için derledik.

DYK 2019 TAKVİMİ

2019-2020 eğitim ve öğretim yılı destekleme ve yetiştirme kursları iş takvimi kapsamında 14-18 Eylül 2019 tarihleri arasında DYK öğretmen başvuruları alınacak. Ücretli öğretmenler de DYK da görev alabilecek olup, ücretli öğretmenlerin DYK başvuruları il/ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından yine bu tarihler arasında onaylanacak.


DYK 2019-2020 iş takvimi;

MEB 2019-2019 DYK iş takvimi DYK takvimDYK BAŞVURULARINDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR


DYK öğretmen, idareci başvurularında dikkat edilmesi gereken hususlar;


DYK kurs başvurusu nereden yapılacak?DYK başvuruları başladı mı?  • 2. Öğretmen ve İdareciler için DYK başvuru sayfası açıldı.


DYK başvurularında okul tercihi nasıl olacak? Kaç okul tercih edilebilecek?  • Bu yıl DYK başvuru ekranında sadece tek okul tercih edilebilecek.


İdareciler DYK başvurusunu nasıl yapabilecek?  • Okul müdürleri başvuru ekranında sağ üstte yer alan kısma tıklayarak rol değiştirerek DYK başvurularını öğretmen olarak yapabilecekler.


DYK girişi yapamıyorum ne yapmam lazım?  • Öğretmen olarak giriş yapamayan arkadaşlar (Müdür, Müdür Yardımcısı ve Öğretmenler) okul müdürlerinden ders eklemelerinin yapılıp yapılmadığını ve ilçeden onaylanıp onaylanmadığını sorabilirler.


DYK kurs başvurusu ve sistem açılmayabilir mi?  • Okul idaresi tarafından dersler eklenmediyse sistem açılmayabilir.


Başka okulda DYK vermek için ne yapmam lazım?  • Birden fazla okulda görev almak isteyen öğretmenler DYK öğretmen başvuru ekranında tercihlerim dışında görevlendirme istiyorum seçeneğini işaretlemelidirler.


Ücretli öğretmenlerin DYK başvuru ekranı ne zaman açılacak?  • DYK ücretli öğretmen başvuruları 16.09.2019 pazartesi günü mesai saatleri içerisinde açılacak.


DYK'da yetki verme, yetki tanımlama nasıl yapılacak?  • Sistemde yetki verme yok, tüm yetkiler ilgili kullanıcılara göre otomatik verilmiştir.


DYK ders eklememe, eksik ders ekleme sorunları nasıl çözülecek?  • Bunun sorumlusu okul müdürleridir. MEB defalarca uyarılarda bulundu. Şu anda DYK e-kurs ders ekleme, silme söz konusu değil. Bakanlık ilerleyen günlerde sistemi açarsa ders ekleme yapılabilir.


"Tercihlerim dışında da kurslarda görev almak istiyorum." seçeneği nedir?  • DYK için okul seçmeyip de görev almak isteyen öğretmenlerimiz için kurum ve ders boş olacak. "Tercihlerim dışında da kurslarda görev almak istiyorum." kısmını işaretlemeleri yeterli olacaktır.


Yönetici olarak atanacak öğretmenlerin DYK başvuruları nasıl olacak?

Olasılık 1; Atanma ihtimalleri yüksek olanlar: DYK ekranında herhangi bir okul ve ders seçmeyip "Tercihlerim dışında da kurslarda görev almak istiyorum." seçeneğini işaretleyip kaydetmeleri yeterli olacaktır.

Olasılık 2; Kendi okullarına atanacaklar: Sadece kendi okullarını tercih etmeleri yeterli olacaktır.

Olasılık 3; Atanma ihtimalleri düşük olanlar: Bu durumda olanlar kendi okullarını seçip "Tercihlerim dışında da kurslarda görev almak istiyorum." seçeneğini işaretleyip kaydetmeleri yeterli olacaktır.


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

3 Yorum