EBA Öğrenci Girişi 2020

EBA Öğrenci Girişi 2020

EBA Öğrenci Giriş Nasıl Yapılır? EBA Giriş Yöntemi Nedir?

Eba Giriş Nasıl Yapılır?

Covid -19 salgını nedeni ile okullarda yüz yüze eğitime ara verildi. 23 Mart 2020’den itibaren başlayan uzaktan eğitim süreci EBA isimli platform üzerinden yürütülüyor. Ancak birçok insanın zihninde EBA giriş nasıl yapılır. EBA giriş yöntemi nedir, EBA şifre nasıl alınır gibi birçok soru canlanıyor. Tüm bu sorularınızın cevabı yazımızda yer alıyor.

Covid-19 salgını nedeniyle okullarda eğitimize uzaktan devam ediliyor. İlköğretim ve ortaöğretim öğrencilerinin eğitimi için ise EBA sistemi kullanılıyor.

EBA Giriş Nasıl Yapılır? EBA Giriş Yöntemi Nedir?

Binlerce öğrencinin kullandığı EBA sistemine öğrenciler T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yapabilmektedirler. Söz konusu şifre öğrencilerin kendi oluşturacakları bir şifredir. EBA giriş nasıl yapılır diye soran veliler ise e-devlet’e giriş yaparken kullandıkları bilgiler ile EBA sistemine giriş yapabilmektedirler. Öğretmenler ise MEBBİS giriş bilgileri ya da e-devlet giriş bilgileri ile EBA sistemine giriş gerçekleştirebilmektedir.

EBA Şifre Nasıl Alınır?

EBA şifresi alabilmek için öğrencilerin ilk etapta e-okul giriş bilgileri ile EBA sistemine giriş yapmaları gerekir. Sisteme ilk giriş böyle gerçekleştirdikten sonra öğrenciler şifrelerini değiştirerek kendileri yeni bir şifre belirlemelidir. Daha sonra e-posta ve telefon bilgilerini sisteme kaydetmeleri gerekir. Eğer EBA şifrelerini unuturlarsa öğrenciler e-posta ya da SMS aracılığı ile kendilerine yeni bir EBA giriş şifresi belirleyebilmektedirler. Bu yöntem ile öğrenci tek başına EBA giriş şifresi alabilir.

EBA giriş şifresi yukarıda anlatıldığı gibi öğrenci tarafından tek başına alınabileceği gibi, veli ya da öğretmen yardımı ile de alınabilir. Bunun için velinin e-devlet giriş bilgileri ile ya da öğretmenin MEBBİS veya e-devlet giriş bilgileri ile EBA sistemine giriş yapması gerekir. Ardından veli ya da öğretmen, ilgili öğrenci için EBA giriş şifresi oluşturup öğrenciye bildirebilir.

EBA Tanıtım Videosu

Milli Eğitim Bakanlığı, EBA sistemini kullanacak olanlara yönelik bir tanıtım simülasyonu hazırladı. www.eba.gov.tr adresinden erişilebilen ve detaylı bir şekilde hazırlanmış olan bu tanıtım videosunda EBA giriş nasıl yapılır, EBA giriş yöntemi nedir gibi soruların yanıtları görsel olarak verilmiştir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.