EBA TV Lise Yaz Okulunda Coğrafya, Fizik ve Kimya Neden Yok?

EBA TV Lise Yaz Okulunda Coğrafya, Fizik ve Kimya Neden Yok?

EBA TV Lise Yaz Okulu Programında Neden Eksik Dersler Bulunuyor?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk geçtiğimiz hafta açıklama yaparak uzaktan eğitim sürecini yazın da devam ettirerek bir yaz okulu dönemi geçireceklerini belirtmişti.

EBA TV İlkokul, EBA TV Ortaokul ve EBA TV Lise şeklinde 3 ayrı program şeklinde ilerleyecek olan yaz okulu dün bakan Selçuk’un öğretmen, öğrenci ve velilere seslenmesiyle başlamıştı.

29 Haziran 2020 tarihinde TRT EBA TV kanallarında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un konuşmasıyla başlayan yaz okulu programı 9 hafta sürecek ve 28 Ağustos'ta sona erecek.

Yaz okulunda, çocuk dostu eğitim yayınları, çocuklara ve gençlere yönelik özel tasarlanmış yeni nesil dersler, yeni nesil öğrenme ve etkileşimli sunumlar yer alacak. Öğrencilerin okuldan uzakta kaldığı dönemde, zayıf kaldıkları alanları telafi edebilmeleri ve geliştirebilmeleri için hazırlanan derslerde, farklı kurgular ve renkli içerikler yer alacak. Yaz okulunun ders programına öğrencilerin yıl boyu kaçırdıkları dersleri ve yeni dönemde geçecekleri sınıfa ait içerikler bulunacak.

Peki EBA TV Lise programında bazı dersler neden eksik?

Milli Eğitim Bakanlığı yayınladığı EBA TV Lise programında Sosyal ve Beşeri Bilimlerde sadece Tarih dersine Doğa Bilimlerinde ise sadece Biyoloji dersine yer verdi. Coğrafya, Fizik ve Kimya dersleri programda gözükmüyor.

Milli Eğitim Bakanlığı yaz okulu programlarını haftalık yayınlıyor. Dolayısıyla gelecek hafta Sosyal ve Beşeri Bilimlerde Coğrafya’nın olacağı aşikar. Ayrıca bu hafta programda yer almayan Fen derslerinden Fizik ve Kimya’nın da sırayla programda olacağını söyleyebiliriz.

İşte bu haftanın programı:

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum