Eğitim İş Sendikası üye sayısını ikiye katladı

Eğitim İş Sendikası üye sayısını ikiye katladı

Eğitim İş Sendikası üye sayısını ikiye katladı

Eğitim İş Serik Temsilciği Başkanı Şafak Erdoğan, geçtiğimiz yıl 156 olan üye sayılarını 1 yılda 186 üye daha ekleyerek 342’ye yükseltti.

Eğitim İş, geçtiğimiz yıl 156 olan üye sayılarını 1 yılda 186 üye daha ekleyerek 342’ye yükseltti.

Eğitim İş Sendikası Serik Temsilciği Başkanı Şafak Erdoğan 18 Mayıs’ta imzalanan eğitim sendikalarının mutabakat metni ile ilgili olarak açıklamalar yaptı. Erdoğan, Eğitim İş olarak Serik’te üye sayılarını yaklaşık yüzde 120 artırarak 2 katından fazlaya çıkardıklarını ifade etti.

Atatürk İlke ve İnkılaplarının rehberleri olduğunun altını çizen Erdoğan, Sınıf bilinci ile emeğine, yurttaşlık bilinci ile Cumhuriyetine sahip çıkma rotalarından da asla taviz vermeyeceklerini ifade etti.

“Eğitim Çalışanları Eğitim İş’te Birleşiyor”

“Serik İlçesinde Eğitim ve Bilim kolunda çalışan memurlara ait Sendikalar Mutabakat Metni 18 Mayıs Perşembe günü imzalanmıştır. Sendikamız Eğitim İş son bir yıl içerisinde % 119,2 büyüyerek üye sayını 2 katından fazlasına çıkarmıştır. Serik’te 3. Büyük Sendika olarak önümüzdeki yıllarda yetkili sendika olma ümidimiz çoğalmıştır. Bu süreçte yoksulluk sınırından, açlık sınırına sürüklenen eğitim çalışanları Eğitim İş Sendikamızın altında birleşmiştir, birleşmeye de devam edecektir.

Sendikamıza üye olarak bize güç veren arkadaşlarımıza, okul temsilcisi ve gönüllü arkadaşlarımıza, Serik Yönetim Kuruluna ve Antalya Şube Yönetimimize katkı ve desteklerinden dolayı sonsuz teşekkürler ediyoruz.”

“Eğitim Çalışanlarının Alım Gücü Azalmıştır”

“Milli bayramlarda Atatürk’ün adını anmada imtina eden sarı sendika maalesef emek ve hak savunuculuğunda da gerekeni yapamamış, yapamamıştır. Tüm kamu çalışanlarının olduğu gibi eğitim çalışanlarının alım gücü hissedilir bir şekilde azalmıştır. Uygulanan seçim ekonomisinden bile pay alamayan tek kesim kamu çalışanlarıdır. Okullarda kamu işçisi statüsünde çalışan arkadaşlarımızın; öğretmen ve idarecilerden daha fazla ücret alması bunun delilidir. Bu da hükümetimizin eğitime ve eğitim çalışanlarına verdiği daha doğrusu vermediği önemi göstermektedir.

ayyildizgazetesi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum