İlk Dönem Boyunca Uzaktan Eğitim Mi Olacak?

İlk Dönem Boyunca Uzaktan Eğitim Mi Olacak?

İlk Dönem Boyunca Uzaktan Eğitim Mi Olacak?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Ankara Muazzez Karaçay İlkokulu'nda önceki gün 2020-2021 eğitim-öğretim yılı açılışına katıldı. Bakan Selçuk yeni eğitim-öğretim döneminin ilk zilini de çaldı.


18 EYLÜL’E KADAR UZAKTAN EĞİTİM


Ziya Selçuk, burada yaptığı konuşmada, yeni eğitim-öğretim dönemine öğretmenler ve okulların yönetimleriyle hareket ettiklerini ve ders programlarının hazır olduğunu belirterek, "Uzaktan eğitimle başladığımız bu süreci, ayın 18'ine kadar bu şekilde sürdüreceğiz. Ondan sonra 21 Eylül için ortaya çıkarılan takvimle ilgili gerekli işlemler de sürüyor." diye konuştu.

Okullar yüz yüze eğitime belirli sınıflarda 21 Eylül'de açılacak. Koronavirüs salgınının bu süreci daha da erteleyeceği tahmin ediliyor. Yani ilk dönem boyunca uzaktan eğitime devam edilebilir. Yüz yüze eğitim konusunda ise önümüzdeki hafta bilim kurulu toplanacak ve 21 Eylül için nihai karar açıklanacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.