İlkokul, ortaokul, lise öğrencileri DİKKAT! Yarın okullar 3 gün tatil oluyor

İlkokul, ortaokul, lise öğrencileri DİKKAT! Yarın okullar 3 gün tatil oluyor

İlkokul, ortaokul, lise öğrencileri DİKKAT! Yarın okullar 3 gün tatil oluyor

MEB son dakika tatil haberleri gelmeye devam ediyor. Bu defa duyuru ilkokul ortaokul lise öğrencileri için yapıldı. Yarından itibaren okullar 3 gün tatil oluyor. İlkokul ortaokul ve lise öğrencileri Cuma günü itibariyle 3 gün okula gitmeyecek. Okullarda seçim tatili Yarından itibaren başlıyor 29 Mayıs Pazartesi günü sona erecek. Yeni eğitim öğretim günü ise 30 Mayıs Salı günü olacak. Ayrıca MEB yaz tatili kararı ile ilgili de duyuru yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı tatil kararını duyurdu. İlkokul ortaokul ve lise öğrencileri 3 günlük tatile çıkıyor. MEB son dakika tatil açıklaması öğrenciler tarafından sevinçle karşılanacak. Çünkü yarından itibaren tam 3 gün okul yok. Milyonlarca öğrenci seçim tatiline girecek hemen ardından da yaz tatili başlayacak. Peki, seçim tatili kaç gün? 28 Mayıs 29 Mayıs okullar tatil mi? MEB son dakika tatil kararı ve yeni açıklama haberimizde…

MEB SEÇİM TATİLİ DUYURUSU YAYINLANDI

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ilkokulu Ortaokulu ve lise öğrencileri için yeni seçim tatili duyurusunu yaptı. Okullar tam 3 gün tatil edildi. Yarın yani 26 Mayıs cuma günü son ders zilini çalması ile birlikte öğrenciler 3 günlük Tatile çıkacak. 28 Mayıs 2023 pazar günü yapılacak genel seçimlerin ardından 29 Mayıs Pazartesi günü de okullarda eğitim öğretim yapılmayacak. Öğrenciler yeniden okul sıralarına 30 Mayıs Pazartesi günü dönecek.

YAZ TATİLİ ÖNEMLİ ÇEKİLİYOR?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın tatil açıklaması sonrasında yaz tatili öne çekilecek mi yaz tatili uzayacak mı gibi soruların yanıtı da gündem oldu. Şu anda bakanlık tarafından yaz tatili ile ilgili alınmış bir karar bulunmuyor. Yani yaz tatili öne çekilmedi. Milli Eğitim Bakanlığından açıklanan eğitimi Öğretim takvimine göre yaz tatili 16 Haziran 2023'te başlayacak. Yaz tatilinin Eylül ayında sona ermesi bekleniyor.

Kaynak:tum-haberler.com

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum