İstanbul'da Vakalar Artıyor! 1 Mart'ta Yüz Yüze Eğitim Ertelenebilir!

İstanbul'da Vakalar Artıyor! 1 Mart'ta Yüz Yüze Eğitim Ertelenebilir!

İstanbul İçin Yüz Yüze Eğitim Kararı Ertelenecek Mi? Ulusal Yerine Bölgesel Kararlar Alınabilir

1 Şubat'ta yapılan kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüz yüze eğitimin köy okullarında 15 Şubat'ta başlayacağını İlkokul, 8 ve 12.sınıflara ise yüz yüze eğitime 1 Mart itibariyle başlanabileceğini duyurmuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başlayacak yerine başlanabilecek söylemi yüz yüze eğitim kararlarında ulusal değil de bölgesel kararların alınabileceğini işaret etmişti. Böylelikle vaka sayılarının az olduğu yerlerde yüz yüze eğitime başlanabilecek fazla olan yerlerde ise yüz yüze eğitim ertelenecek.

Son günlerde artan covid-19 vakaları ve mutasyonlu covid-19 vakalarının da artmasıyla bazı illerde yüz yüze eğitim ertelenebilir.

Özellikle İstanbul'da vaka sayılarının diğer illere göre artış gösterdiği belirtiliyor. Buna göre 1 Mart tarihinde başlanması beklenen yüz yüze eğitimin ertelenmesi gündeme geldi.

İstanbul'da vaka artışı devam ederse 1 Mart tarihinde başlanması planlanan yüz yüze eğitim kararı askıya alınabilir. İstanbul gibi vaka sayılarının arttığı il ve ilçelerde de yüz yüze eğitim kararının askıya alınması bekleniyor.

WWW.OGRETMENLERİCİN.COM/ÖZEL

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.