Kronik Hasta Olan Okula Gelemeyen Öğretmenlerin Yerine Atama Yapılacak Mı?

Kronik Hasta Olan Okula Gelemeyen Öğretmenlerin Yerine Atama Yapılacak Mı?

Bakan Ziya Selçuk'un Bu Konu Hakkındaki Açıklaması Haberimizde..

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Haber Global'de Yüz Yüze Eğitime Dair Önemli Açıklamalarda Bulundu.

Bakan Selçuk'un açıklamalarından satır başları:

"AVRUPA'DA OKULLARI AÇMAYAN ÜLKE YOK"

Ülkemizdeki gidişatı iki eksen gibi görüp karşılaştırıp bilimsel kararlar almalıyız. Veriye dayalı bir yaklaşıma ihtiyacımız var. Neden Avrupa açıyor siz açmıyorsunuz? Ya da neden açıyorsunuz? diye eleştiriler geliyor. Biz kontrollü gitmeye karar verdik. Uzaktan eğitimi birden bire yok saymak olmaz. Yüz yüze eğitimde uzaktan eğitim bu süreci destekleyecek.  Avrupa'da okulları açmayan ülke yok. Mecburiyet ve koşullar ne olursa olsun tedbirleri almak zorundayız.

"İSTEMEYEN VELİ ÇOCUĞUNU OKULA GÖNDERMEYECEK"

İsteyen velilerimiz çocuklarını okula gönderecek, istemeyenlere esneklik tanınacak. Bu durumda öğrencimiz devamsız sayılmayacak. İl hıfzıssıhha kurullarının koşullarını uygun görmediği köy okulları yüz yüze eğitime devam edemeyecek. Yüz yüze eğitime başlayacak öğrencilerimiz haftanın iki günü okulda olacaklar

SINAV SİSTEMİ DEĞİŞECEK Mİ?

"MÜFREDATIN TÜMÜNDEN SORUMLU OLACAKLAR"

Sınavlar yüz yüze olacak. EBA TV'deki içerikler sorulacak. Neden yüz yüze yapıyoruz? Eğer sınav şeklimizi değiştirirsek ölçme ve değerlendirme açısından büyük problem çıkıyor. Öğrenme kayıplarını en aza indirmek için yüz yüze yapıyoruz.Önceden lise son öğrencileri rapor alır okula gelmek istemezlerdi şimdi ise tam tersi okula gelmek istiyorlar. Bu sene sınavlarda müfredatın tümünden sorumlu olacaklar. 

EBA NEDEN ÇÖKTÜ?

4-5 saat bir duraklama oldu. Saldırı olduğunu düşünerek girişi engellendi. 2 yurt dışı ülkesinden siber saldırı vardı. Bu engellenmek için duraklatıldı. 

"1,5 MİLYON ÇOCUKTA BİLGİSAYAR YOK"

5-6 tane kriterlerimiz var ve il müdürlüklerine verip buna göre dağıtım yapılacağını bildiriyoruz.1,5 milyon çocukta tablet yok.  Bunun üzerine bir çok kurumda eksiklerimizi destekleyeceker. 

"AÇIĞI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERLE KAPATIYORUZ"

Kronik rahatsızlığı olan ve 60 yaş üstü öğretmenler (62 bin öğretmen) biz gelmeyin dedik. Bu kadar öğretmenin açığını şimdilik ücretli öğretmenlerle kapatıyoruz. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.