MEB, Okullardan Kronik Rahatsızlığı Olan Öğretmen Sayısını İstedi

MEB, Okullardan Kronik Rahatsızlığı Olan Öğretmen Sayısını İstedi

Milli Eğitim Bakanlığı, milyonlarca öğrenci ve ailesi yakından ilgilendiren yeni eğitim yılının nasıl açılacağına ilişkin alternatifli eğitim modellerinden kullanılacak maske ve dezenfektana kadar her türlü hazırlığı tamamladı. Okullar ile ilgili kararın salgının seyrine göre 21 Ağustos'tan sonra verilmesi bekleniyor. Seyreltilmiş eğitim modelinde daha az öğrencinin aynı ortamda bulunmasını önlemek için teneffüs saatlerinin de farklı olması planlanıyor.

Ancak bazı okullardaki idarecilerden 31 Ağustos itibariyle uzaktan eğitime katılamayacak EBA'ya erişim sağlayamayacak öğrenci sayısı istendi. Ayrıca kronik bir rahatsızlığı olan öğretmen sayısı da idareciler tarafından istendi. Okullar ile ilgili karar verilmeden önce MEB'İn okul idarecilerinden bu bilgileri istemesi okulların açılmayacağı yönünde bir işaret mi? Acaba okullar uzaktan eğitimle mi başlayacak? 

MEB'in okullardan kronik rahatsızlığı olan öğretmen sayısını istemesi o öğretmenlerin okullar açılsa dahi okula gelmeyeceği uzaktan eğitim şeklinde derslerini vereceği muhtemel.

Şimdilik soru işaretleri oldukça fazla. Bugün toplanacak kabinede de okulların açılıp açılmama durumunun konuşulması bekleniyor.

ÖZEL HABER/ogretmenlericin.com

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.