MEB Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır?

MEB Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır?

Cumhurbaşkanı Tarafından Açıklanan Ücretsiz 500 Bin Tablet Dağıtımı İçin Başvuru Nasıl Yapılır?

5 Ekim 2020 tarihinde gerçekleşen kabine toplantısı sonucunda Cumhurbaşkanı Erdoğan, okullarda yüz yüze eğitime başlayacak sınıfları belirtmiş aynı zamanda ihtiyaç sahibi öğrencilere 500 bin adet ücretsiz tablet dağıtılacağını açıklamıştı.

Yüz yüze eğitimle ilgili açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, dağıtılacak olan ücretsiz tabletlerle ilgili "hazırlamış olduğumuz bir strateji var buna göre önümüzdeki haftadan itibaren dağıtılmaya başlayacak. İhtiyaç sahibi öğrenciler arasından ailesinin gelir düzeyi, eğitim çağındaki kardeş sayısı, yüz yüze eğitime devam etme durumu gibi kriterler belirledik. Cihazların dağıtım süreci milli eğitim müdürlükleri tarafından koordine edilecek, okullar tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacak" demişti.

Başvuru için öğrenci velisinin okul idaresiyle iletişime geçmesi gerekiyor. Buna göre yapılacak listeler ise milli eğitim müdürlüklerine gönderiliyor.

12 Ekim pazartesi gününden itibaren okul idarelerince tabletlerin ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılması bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.