MEB'den  Öğrenci Ders Devamsızlıkları (e-Yoklama) Konusunda Resmi Yazı İllere Gönderildi.

MEB'den Öğrenci Ders Devamsızlıkları (e-Yoklama) Konusunda Resmi Yazı İllere Gönderildi.

MEB'den Öğrenci Ders Devamsızlıkları (e-Yoklama) Konusunda Resmi Yazı İllere Gönderildi.

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından 9.12.2022 tarihli ve Öğrenci Ders Devamsızlıkları (e-Yoklama) konulu resmi yazıda e-Okul Öğretmen Mobil Uygulamasın hakkında açıklama yapıldı.

İŞTE O YAZI

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI Ortaöğretim Genel Müdürlüğü

Sayı : E-84037561-710.99-65446851 09.12.2022

Konu : Öğrenci Ders Devamsızlıkları (e-Yoklama)

DAĞITIM YERLERİNE

İlgi : a) Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği.

b) Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği.

c) Bilgi İşlem Genel Müdürlüğünün 02.12.2022 tarihli ve E-65968543-710.99-64943795 sayılı yazısı.

İlgi (a ve b) Yönetmeliklerin, öğrenci devam/devamsızlıkları ile ilgili hükümleri gereğince; öğretmenler tarafından dersine girdikleri sınıf/şubelerde ilgili ders saati itibariyle e-Okul Öğretmen Mobil Uygulamasının e-Yoklama ekranı üzerinden alınan ders devamsızlıklarının, “e-Okul Kurum İşlemleri / Devamsızlık İşlemleri / Günlük Devamsızlık Girişi” ekranı üzerinden bilgilendirme amaçlı olarak okul idarecilerinin erişimine açılmasına yönelik sistemsel entegrasyon işlemleri Bilgi İşlem Genel Müdürlüğünce tamamlanarak okul idarecilerinin kullanımına açıldığı ilgi (c) yazı ile bildirilmiştir.

Yapılan bu sistemsel entegrasyon işlemi hakkında valiliğinizce okul müdürlüklerine gerekli bilgilendirmelerin yapılması hususunda; Bilgilerinizi ve gereğini arz/rica ederim.

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü

Sayı : E-65968543-710.99-64943795 02.12.2022 Konu : Öğrenci Ders Devamsızlıkları (e-Yoklama)

DAĞITIM YERLERİNE

İlgi : a) Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği

. b) Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği.

İlgi (a,b)

Yönetmeliklerin öğrenci devam-devamsızlıkları ile ilgili hükümleri gereğince öğretmenler tarafından dersine girdikleri sınıf/şubelerde ilgili ders saati itibariyle e-Okul Öğretmen Mobil Uygulamasının e-Yoklama ekranı üzerinden alınan ders devamsızlıklarının, “e-Okul Kurum İşlemleri / Devamsızlık İşlemleri / Günlük Devamsızlık Girişi” ekranı üzerinden bilgilendirme amaçlı olarak okul idarecilerinin erişimine açılmasına yönelik sistemsel entegrasyon işlemleri Genel Müdürlüğümüzce tamamlanarak okul idarecilerimizin kullanımına aktif edilmiştir.

Bu kapsamda, bahsi geçen sistemsel entegrasyon hakkında Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatının ilgili birimlerine koordine birimler olarak tarafınızca gerekli bilgilendirmelerin yapılmasının uygun olacağı değerlendirilmektedir.

Bilgilerinizi ve gereğini arz ederim.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

7 Yorum