Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Uzman Öğretmenlikteki Devrim Niteliğindeki Değişiklikleri Açıkladı!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Uzman Öğretmenlikteki Devrim Niteliğindeki Değişiklikleri Açıkladı!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Öğretmenlik Meslek Kanunu'nda yapılacak düzenlemeleri açıkladı. Öğretmenlerin talepleri dikkate alınacak ve yasa gerekiyorsa hayata geçirilecek.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, eğitim öğretim yılının başlangıcı nedeniyle öğretmenlere seslendi. Canlı yayın aracılığıyla gerçekleşen bu önemli etkinlikte Bakan Yusuf Tekin, uzman öğretmenlik ve başöğretmenlikle ilgili Öğretmenlik Meslek Kanunu'nda yapılacak olan düzenlemeler hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Öğretmenlik Meslek Kanunu'nda Değişiklikler

Bakan Tekin, Öğretmenlik Meslek Kanunu'nda yaşanacak olan değişikliklere dair önemli bilgiler paylaştı. Anayasa Mahkemesi tarafından bazı maddelerin iptal edildiği bu kanunla ilgili olarak gerekçeli kararın yayınlanmasını beklediklerini belirtti. Gerekçeli kararın yayımlanmasının ardından, bu konuda alınması gereken tedbirleri hayata geçireceklerini ifade etti.

Öğretmenlerin Talepleri Göz Önünde Bulundurulacak

Bakan Yusuf Tekin, Öğretmenlik Meslek Kanunu'nda yapılacak düzenlemelerin öğretmenlerin taleplerini de dikkate alarak şekillendirileceğini vurguladı. Yapılacak olan düzenlemelerin yasal bir süreci gerektirip gerektirmediği konusunda da hassasiyet göstereceklerini belirtti. Eğer bir yasal düzenleme gerekiyorsa, bu yönde adımlar atacaklarını, aksi takdirde kendi mevzuatları çerçevesinde bu düzenlemeleri gerçekleştireceklerini söyledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.