Milli Eğitim Bakanından İlkokullarda Branş Öğretmenleri Açıklaması!

Milli Eğitim Bakanından İlkokullarda Branş Öğretmenleri Açıklaması!

Milli Eğitim Bakanı, İlkokul Branş Öğretmenleri İddiasını Yalanladı: Bakan Tekin, beden eğitimi, müzik ve resim derslerine branş öğretmenlerinin gireceği iddialarını resmi olarak yalanladı.

Öğretmenler odası sohbetlerinde, öğretmenlerin yaşadığı sorunları ve sıkıntıları dile getirmelerine fırsat tanındı. Bu sohbetler sırasında gündeme gelen bir iddia ise büyük ilgi çekti.

İddiaların Ardındaki Gerçek

Sosyal medyada dolaşan bazı iddialara göre, ilkokul seviyesindeki beden eğitimi, müzik ve resim derslerine branş öğretmenlerinin gireceği yönünde çalışmaların olduğu iddia edilmişti. Ancak konuyla ilgili olarak Eğitimci Yazar Yasin Görmüş'ten gelen açıklama, bu iddiaları yalanladı.

Sayın Görmüş, konuyla ilgili şunları söyledi: "Arkadaşlar, birinci ağızlardan aldığım bilgiye göre böyle bir çalışma söz konusu değil. Toplantıya katılan arkadaşlar konuyu farklı şekilde algılamış veya aktarmış olabilir."

ogretmen4.jpg

Yani, Milli Eğitim Bakanlığı'nın ilkokul seviyesindeki beden eğitimi, müzik ve resim derslerine branş öğretmenlerini sokma gibi bir planı bulunmuyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.