Öğretmen Maaşlarında ve Ek Derslerinde Kesinti Olacak Mı?

Öğretmen Maaşlarında ve Ek Derslerinde Kesinti Olacak Mı?

Bakan Ziya Selçuk'un Öğretmen Maaşı Yük Açıklamasından Sonra Öğretmenlerin Ek Dersinde Kesinti Olacak Mı?

Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK bugün yapılan basın toplantısında eğitim giderleri konusunda sorulan bir soruya "Eğitimde asıl yükün öğretmen maaşlarıyla ilgili olduğunu ifade ederken eğer maaş devam ederse büyük ihtimalle masraflarımızda büyük bir azalma olmaz ama başka yerlerde daha fazla bütçeye ihtiyacımız olur " açıklamasında bulundu.

Bakan Ziya SELÇUK'un öğretmen maaşlarının yük olduğunu ifade etmesi ve devamında ki açıklamalardan sonra  Öğretmen maaşları ve ek derslerde bir azalmaya gidelecek mi sorusu akıllarda geldi.

Tüm eğitim camiası Bakan Ziya SELÇUK'un  öğretmenlere maaş konusunda açıklama yapmasını bekliyor.

İŞTE BAKAN ZİYA SELÇUK'UN ÖĞRETMEN MAAŞI YÜKTÜR DEDİĞİ O AÇIKLAMA

Eğitimde asıl yükün öğretmen maaşlarıyla ilgili olduğunu dile getiren Selçuk, "Milli Eğitim Bakanlığının bütçesine bakarsanız yatırım bütçesinin çok çok küçük olduğunu görürsünüz. Neye göre, personel maaşına göre. Bu tüm okullar için böyledir. Yani asıl yük kira varsa kirada ve öğretmen maaşındadır. Geri kalan yük vergi yüküdür ve elektrik, su parasıdır. Vergi yükü devam ederse, eğer maaş devam ederse büyük ihtimalle bizim masraflarımızda Milli Eğitim Bakanlığının, büyük bir azalma olmaz ama başka yerlerde daha fazla bütçeye ihtiyacımız olur ki öyle oluyor zaten." diye konuştu.

MEBPERSONEL

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.