Öğretmenler 31 Ağustos'ta Okula Gidecek Mi?

Öğretmenler 31 Ağustos'ta Okula Gidecek Mi?

Seminer Döneminden Sonra Öğretmenler Okula Gidecek Mi?

Milli Eğitim Bakanlığı daha önce yaptığı açıklamada okulların 31 Ağustos tarihinde uzaktan eğitime başlayacağını belirtmişti.

Dönem başı mesleki çalışmalar ise 24-28 Ağustos arasında okullarda yüz yüze olarak yapıldı.

Peki öğretmenler 31 Ağustos'ta okullarda olacak mı? Uzaktan eğitim sürecinde okullarda mı olunacak?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk NTV'de canlı yayında gündeme dair soruları yanıtladı. Öğretmenlerin uzaktan eğitim sürecinde okulda olup olmayacağı soruldu. Bakan ise şu cevabı verdi:

'Hangi öğretmenlerimizin hangi günler okuldan eğitim yapacaklarını belirledik. Bazı okullarda kronik rahatsızlığı olan veya 65 yaş üstü olan öğretmenlerimiz fazla olabilir, onlara zaten esneklik tanımıştık. Belirli öğretmenlerimiz bazı günler evden bazı günler okuldan eğitim verecekler'

Bu açıklamadan da anlaşılacağı üzere öğretmenlerin dönüşümlü olarak okullarda olacağı anlaşılmakta. Okul idarecilerin programlarına göre öğretmenler kendi okullarında dönüşümlü olarak okullarda olacak. Hiçbir öğretmen görev yerinden ayrılmayacak.

ÖZEL HABER/OGRETMENLERİCİN.COM

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ogretmenlericin.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum